Piatok, 18. jún 2021. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Slováci, pozor! Úrady vystríhajú pred nebezpečným spotrebičom na FOTO

ÚVZ upozorňuje na nebezpečný elektrický kotol na varenie vína
ÚVZ upozorňuje na nebezpečný elektrický kotol na varenie vína
Zdroj: Getty Images, ÚVZ SR
12.05.2021 21:00

BRATISLAVA – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred elektrickým kotlom na varenie vína z Číny. Počas jeho analýzy sa totiž zistilo, že prekročil odporúčané limity pre olovo a kadmium.


Úradu verejného zdravotníctva bolo zaslané výstražné oznámenie z Nemecka. Ide o varný kotol (6,8 l) s obchodnou značkou Monzana, výr. č.: 4250525304275, iné označ.: 100991, Order: DB0470050, Batch: J/22 s krajinou pôvodu Čína. Výrobcom je čínska spoločnosť Zokin Electrical Appliances MFG CO., LTD., a dovozcom firma Deuba GmbH & Co. KG, Zum Wiesenhof 84, Merzig z Nemecka.

ÚVZ upozorňuje na nebezpečný
Zdroj: ÚVZ SR

„V predmetnom výrobku boli laboratórnou analýzou zistené prekročené odporúčané limity pre olovo a kadmium,“ upozornil úrad.

ÚVZ upozorňuje na nebezpečný
Zdroj: ÚVZ SR

V Nemecku už bolo nariadené stiahnutie výrobku z trhu. Nebezpečný varný kotol sa sťahuje aj zo slovenského trhu. „Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať na trhu na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ dodal úrad.


Galéria

ÚVZ upozorňuje na nebezpečný ÚVZ upozorňuje na nebezpečný ÚVZ upozorňuje na nebezpečný

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: TASR/Jakub Popelka

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články