Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

AKTUÁLNE Šéf NAKA Branislav Zurian končí: Odchod z funkcie aj polície!

Branislav Zurian
Branislav Zurian
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
11.05.2021 13:20

BRATISLAVA - Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) po dvoch rokoch vo funkcii končí. Zároveň odchádza aj z policajného zboru.


ŠOKUJÚCA VÝPOVEĎ funkcionára SIS: Šéf NAKA mi odovzdal utajované informácie o vyšetrovaní úkladnej vraždy svojho podriadeného

K svojmu kroku sa Branislav Zurian zatiaľ oficiálne nevyjadril. Pre HN reagoval iba krátko vetou: "Všetko sa raz končí, každý raz odíde a v súčasnej dobe to cítim práve takto."

Zuriana ustanovil do funkcie šéfa NAKA vtedajší policajný prezident Milan Lučanský, 2. mája 2019.
AKTUÁLNE Šéf NAKA Branislav
Zdroj: SITA/Polícia SR

Informáciu potvrdil aj hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. "Riaditeľ NAKA Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru na vlastnú žiadosť k 15. máju 2021. Prezident Policajného zboru Peter Kovařík jeho žiadosť prijal," uviedol policajný hovorca.

Branislav Zurian vystriedal na čele NAKA Petra Hraška, ktorý odišiel z funkcie ku koncu roka 2018 pre kauzu vyšetrovania trestného oznámenia na organizátorov zhromaždení Za slušné Slovensko. 

VIDEO Obvinený Peter Hraško vypovedal v marci tohto roka na NAKA

Peter Hraško je v súčasnosti väzobne stíhaný v kauze Očistec. Podľa vyšetrovateľov bol členom zločineckej skupiny, ktorú mal údajne zosnovať nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a vtedajší prezident polície Tibor Gašpar. 

Nový riaditeľ sa bude hľadať cez riadne výberové konanie

Nový riaditeľ NAKA sa bude hľadať cez riadne výberové konanie. O tom, kto dočasne agentúru povedie, rozhodne prezident Policajného zboru Peter Kovařík najskôr 16. mája. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Peter Kovařík
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

"Ako som sa už viackrát verejne vyjadril, výsledky NAKA pod vedením Braňa Zuriana boli výborné. Ide o kolektívny výsledok za dva roky pôsobenia Zuriana na poste riaditeľa NAKA. Dnes ráno mi dal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, ktorú som prijal," reagoval prezident PZ s dôvetkom, že ho to prekvapilo. O tom, kto bude novým riaditeľom NAKA, nevie.


Galéria

Branislav Zurian Peter Kovařík

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články