Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

Experti z Dát bez pátosu zhodnotili aktuálnu situáciu COVID automatom: Upozornili na viacero ALE!

Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj
11.05.2021 18:00

BRATISLAVA - Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje. Evidujeme menej nových prípadov nákazy covidom-19 a klesá aj počet hospitalizovaných pacientov v súvise s ochorením. Analytici z organizácie Dáta bez pátosu na sociálnej sieti priblížili aktuálnu situáciu z pohľadu covidového automatu, ktorý slúži na nastavovanie opatrení.


VIDEO Starší a chorľavejší ľudia potreujú očkovanie proti covidu-19 najviac, tvrdia lekári

Analytici z projektu Dáta bez pátosu, ktorí sa intenzívne venujú pandémii nového koronavírusu, prišli s hodnotením situácie k 10. máju COVID automatom. V ich tvrdeniach sa nachádza niekoľko "ale". 

     Čítajte aj: Sme v ružovej fáze! PREHĽAD dôležitých zmien a pravidiel   

Ako skonštatovali na úvod, počet nových prípadov je priemerne v žltom okresnom stupni ostražitosti mimo celonárodnoho automatu. „Ale okresne to môže byť od zelenej-žltej-oranžovej-po-ružovú.“

Pokiaľ ide o počet hospitalizovaných pacientov, podľa analytikov je priemerne v ružovom okresnom stupni varovania mimo celonárodnoho automatu, pričom okresne to môže byť od žltej-oranžovej-cez-ružovú-po-červenú.

A čo takzvané reprodukčné číslo vírusu? „Trend je v žltom okresnom stupni ostražitosti mimo celonárodnoho automatu, ale okresne to môže byť od zelenej-žltej-oranžovej-po-ružovú,“ podotkli analytici s tým, že zhodnotenie situácie na okresnej úrovni je v rukách miestneho hygienika.

Experti z Dát bez
Zdroj: FB/Dáta bez pátosu


Galéria

Očkovanie proti koronavírusu na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: MZ SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články