Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

KORONAVÍRUS Je to tu: Vakcínou Pfizer a Moderna sa už môžu očkovať aj títo ľudia!

Očkovanie vakcínou Pfizer
Očkovanie vakcínou Pfizer
Zdroj: SITA/Jung Yeon-je/Pool Photo via AP
08.05.2021 21:32

BRATISLAVA - Veková hranica pre očkovanie vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna sa znižuje na 45 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.


Štúdia potvrdila obavy: Nutnosť druhej dávky očkovania vakcínou, ktorá sa používa aj u nás

Záujemcovia o očkovanie vo veku 45 a viac rokov, ktorí sú zaregistrovaní na očkovanie prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk a ešte nemajú termín, tak budú presunutí do zoznamov čakateľov na vakcíny Pfizer a Moderna.

VIDEO Minister zdravotníctva a hlavný hygienik informovali o nových opatreniach

"Naďalej však platí, že termíny očkovania budú po otvorení kapacít prideľované striktne podľa veku a diagnóz," upozornila hovorkyňa. Ako pripomenula, v prvom kole sa prideľujú termíny seniorom starším ako 70 rokov, následne pacientom s vážnymi chronickými ochoreniami. V treťom kroku sa očkujú osoby staršie ako 60 rokov a pacienti so stredne závažnými chronickými ochoreniami.

Veľký PREHĽAD o očkovaní: Prečo ešte nemám termín a ako dlho budem čakať? Pozrite si odpovede na najdôležitejšie otázky

Chronicki chorí pacienti

Chronicky chorým pacientom sa po zaregistrovaní prideľujú termíny na základe podkladov od zdravotných poisťovní. Podmienkou je, aby sa údaje záujemcu o očkovanie nachádzali v zoznamoch chronicky chorých pacientov, ktoré vypracovali zdravotné poisťovne.

KORONAVÍRUS Je to tu:
Zdroj: korona.gov.sk

Voľné očkovacie termíny vo vakcinačných centrách sa postupne, od najstaršieho po najmladšieho, obsadzujú záujemcami pod 60 rokov. Záujemcovia mladší ako 45 rokov budú očkovaní vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.


Galéria

Očkovanie vakcínou Pfizer

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články