Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Proces so známou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou pre pandémiu opäť zrušili

Eleonóra Kabrheľová
Eleonóra Kabrheľová
Zdroj: Miro Vacula
13.04.2021 09:25

BRATISLAVA - Pojednávanie s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, predtým známou ako Eleonóra Mojsejová, a ďalšími spoluobžalovanými z podvodov, naplánované na 27. apríla, Okresný súd (OS) Bratislava I zrušil.


Proces zrušili z dôvodu pandemickej situácie a z toho vyplývajúcich epidemiologických opatrení. Informoval o tom v utorok hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Z rovnakého dôvodu zrušili pojednávanie aj v polovici januára. Vo veci sa pojednávalo naposledy koncom septembra 2020.

Eleonóra Kabrheľová je obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými. Podľa obžaloby mala s Marošom M., Dušanom K. a Marekom K. v roku 2007 presvedčiť konateľa banskobystrickej firmy, že ak podpíše faktoringovú zmluvu, túto spoločnosť získa. Potom mali vyhotoviť podľa obžaloby tri falošné dodávateľské faktúry. Údajné pohľadávky vyplývajúce z týchto faktúr previedli na faktoringovú spoločnosť, ktorá jednému zo spoluobžalovaných podľa obžaloby vyplatila takmer 700.000 eur.

Eleonóra Kabrheľová, Donald D. a Peter M. taktiež od septembra 2007 mali podľa obžaloby nafingovať kúpu tlačiarenského stroja takmer za 3,2 milióna eur a na tomto základe si uplatnili nadmerný odpočet DPH vo výške viac ako 500.000 eur. Daňový úrad peniaze nevyplatil, pretože pri kontrole zistil neoprávnené uplatnenie odpočítania dane. V tejto kauze sa začalo pojednávať v marci 2014.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články