Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

HOROR na ulici: Zvolenčania vytiahli na chlapca nôž aj nožnice: FOTO Pod hrozbou smrti ho doviedli až k bankomatu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj, Getty Images
18.03.2021 19:45

ZVOLEN – Šestnásťročný chlapec si prešiel peklom. Na ulici vo Zvolene ho vydierali dvaja muži, ktorí ho pod hrozbou smrti doviedli až k bankomatu. Cestou na neho vytiahli aj nôž s nožnicami.


Zvolenčania vo veku 18 a 33 rokov zastavili na jednej z ulíc tínedžera (16). Podľa polície od chlapca pod hrozbou násilia pýtali peniaze. Ten ich však nemal.

Čítajte aj: Krvavý útok nožom v bratislavskom podchode: FOTO Muž (41) skončil na urgente, agresor už čelí obvineniu

Vtedy sa začala scéna ako zo zlého filmu. Agresori prinútili tínedžera, aby s nimi išiel k bankomatu. Cestou sa mu vyhrážali, že ho zbijú a ak im nedá všetky peniaze, zabijú ho.

HOROR na ulici: Zvolenčania
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

„Vytiahli nôž a nožnice a zaháňali sa nimi na chlapca. Takto prešli niekoľko ulíc, až kým sa chlapec nedostal do bezpečia a vtedy páchatelia ušli,“ opísali ochrancovia zákona s tým, že páchatelia boli zadržaní hliadkou len pár minút po oznámení tejto udalosti.   

HOROR na ulici: Zvolenčania
Zdroj: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Ukázalo sa, že obidvaja obvinení majú pestrú minulosť. Odsúdení boli nielen za niekoľkonásobnú majetkovú trestnú činnosť, ale aj za násilnú. Obaja sú v policajnej cele a vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby. „Za tento skutok, ktorý spáchali závažným spôsobom a na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov,“ dodala polícia.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články