Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Smer opäť kritizuje z opozičných kresiel: Pôsobenie Mikulca považujeme za nedostatočné

Tlačová konferencia strany Smer-SD
Tlačová konferencia strany Smer-SD
Zdroj: Topky/Maarty
12.03.2021 11:09

BRATISLAVA - Opozičná strana Smer-SD považuje pôsobenie Romana Mikulca (OĽANO) vo funkcii ministra vnútra za nedostatočné. Ako uviedol hovorca strany Ján Mažgút v hodnotení prvého roku ministra, dôvodmi sú nedostatok odbornosti, profesionality, dôstojnej komunikácie a ďalšie nedostatky, ktoré sa podľa nich odrážajú vo zvyšovaní politizácie polície.


Smer kritizuje napríklad "opätovnú politizáciu voľby policajného prezidenta" v súvislosti s avizovanými zmenami. "Veľké problémy vidíme v zmenách vo výsluhových dôchodkoch, ktoré poškodili mnohých poctivých policajtov a donútili ich opustiť policajný zbor. Za veľmi znepokojujúci považujeme aj húfny odchod mnohých policajtov z policajného zboru, ktorí nesúhlasia s tým, ako postupuje vedenie policajného zboru a ministerstvo vnútra," skonštatoval Mažgút.

Smer opäť kritizuje z
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Ako zlyhanie vnímajú aj nedostatočné kontrolné opatrenia na hraniciach Slovenskej republiky pri príchode zo zahraničia. Ministerstvo vnútra by sa malo podľa strany v budúcnosti sústrediť hlavne na odpolitizovanie polície, dodržiavanie platného právneho poriadku, dodržiavanie zásady primeraného zásahu a rovnako tak aj na slušnejšiu komunikáciu či transparentnejší prístup vedenia polície a samotného ministra Mikulca.


Galéria

Tlačová konferencia strany Smer-SD

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články