Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Prokurátor zrušil obvinenie NAKA voči generálnemu riaditeľovi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR
29.01.2021 17:01

KOŠICE - Okresný košický prokurátor zrušil obvinenie z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku voči generálnemu riaditeľovi Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) Stanislavovi Hrehovi a ďalším dvom osobám. Obvinenie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) sa týkalo predaja pozemkov v košickej lokalite Anička, ktoré patrili vodárňam.


"Prokurátor Okresnej prokuratúry Košice I preskúmal a vyhodnotil všetky dôkazy, ktoré boli doteraz vykonané, a vyhovel sťažnostiam obvinených proti uzneseniu o vznesení obvinenia z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, u dvoch obvinených spáchaného formou spolupáchateľstva a u jedného formou účastníctva. V podrobnom odôvodnení svojho rozhodnutia, ktorým zrušil obvinenie voči všetkým trom obvineným ako neopodstatnené, konštatoval, že ich konaním neboli naplnené pojmové znaky trestného činu po subjektívnej ani po objektívnej stránke," potvrdila v piatok hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová.

Z dôkazov zabezpečených v prípravnom konaní podľa prokuratúry vyplynulo, že cena, za ktorú boli pozemky spoločnosti VVS, a. s., predané, zodpovedala reálnej trhovej cene obdobných pozemkov v danej lokalite a v danom čase. "Obvinení postupovali v súlade so stanovami spoločnosti, na základe určenia všeobecnej hodnoty pozemkov znaleckým posudkom a na základe predchádzajúceho súhlasu orgánov spoločnosti VVS, a. s.," dodala hovorkyňa. V zmysle zákona o preukazovaní pôvodu majetku bol v rámci vyšetrovania preverovaný majetok generálneho riaditeľa a predsedu Predstavenstva VVS vrátane nadobudnutia vlastníctva bytov od spoločnosti MM Invest Košice, s. r. o. Podľa prokuratúry neboli zistené žiadne relevantné skutočnosti, ktoré by odôvodňovali podanie návrhu na začatie konania o vyslovenie nadobudnutia majetku z nelegálnych príjmov.

"Bolo preukázané, že obvinený Stanislav H. tieto nehnuteľnosti kúpil z legálnych prostriedkov a za primeranú kúpnu cenu," konštatovala Janová. Medzi obvinenými bol aj člen Predstavenstva VVS a konateľ investora, ktorý pozemky kúpil a postavil na nich bytový komplex. Médiá v minulosti informovali, že Hreha v komplexe nadobudol 24 bytov. Predajom pozemkov mala vodárňam v zmysle obvinenia vzniknúť škoda, čo vedenie VVS odmietalo. "Rozhodnutie prokurátora v tejto veci, samozrejme, vítam, pretože nielen ja, ale aj akcionári a Predstavenstvo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s., sme boli od začiatku presvedčení, že v tejto veci k žiadnemu trestnému činu z našej strany nedošlo," uviedol Hreha v reakcii.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články