Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

AKTUÁLNE Premiéra Igora Matoviča si predvolala NAKA! Vyšetrovateľ ho vypočuje pre kauzu OČISTEC

Premiéra Igora Matoviča si predvolal vyšetrovateľ NAKA.
Premiéra Igora Matoviča si predvolal vyšetrovateľ NAKA.
Zdroj: Topky.sk
28.01.2021 08:55

BRATISLAVA - Vyšetrovanie megakauzy pri ktorej zadržali takmer celé bývalé vedenie polície, na čele s policajný exprezidentom Tiborom Gašparom naberá na obrátkach. Na Národnej kriminálnej agentúre sa už tretí deň po sebe odohráva maratón výsluchov. Pre kauzu OČISTEC tam postupne vypovedali členovia sledovacieho komanda, bývalí elitní policajti NAKA. No a dnes si v tejto súvislosti vyšetrovateľ predvolal premiéra Igora Matoviča.


Aktualizované o 11:06

Advokát Miroslav Zobok, ktorý zastupuje obvineného Roberta Krajmera, po výsluchu Igora Matoviča

Aktualizované o 11:00

Premiér Igor Matovič bol na výsluchu dve hodiny. Z budovy policajného prezídia odišiel bez vyjadrenia. 

Premiér Igor Matovič odchádza
Zdroj: Ján Zemiar

Premiér Igor Matovič odchádza
Zdroj: Ján Zemiar

Premiér Igor Matovič odchádza
Zdroj: Ján Zemiar

Premiér Igor Matovič odchádza
Zdroj: Ján Zemiar

Premiér Igor Matovič prišiel do budovy policajného prezídia krátko po ôsmej hodine. Výsluch totiž vyšetrovateľ Narodnej kriminálnej agentúry naplánoval na 8:30. Premiér na výsluch neprišiel hlavným vchodom, kde sa robí aj bezpečnostná prehliadka. Vládnym autom ho priviezli do dvora policajného prezídia. Krátko po príchode vládnej limuzíny zavolali z vestibulu aj advokátov, ktorí sa na úkone zúčastnia.

Maratón výsluchov odštartoval vyšetrovateľ NAKA ešte v utorok. Ako prvého si predvolal priamo člena sledovacieho komanda, bývalého elitného policajta NAKA Ivana Bobockého. Ten sa s rozhodol k sledovaniu politikov priznať a spolupracovať s políciou, už krátko po zadržaní.

V stredu si vyšetrovateľ predvolal ďalšieho muža obvineného v kauze OČISTEC. Ide tiež o bývalého príslušníka NAKA. Milan Žáčik sa podobne ako Bobocký rozhodol s políciou spolupracovať.

Sudca o väzbe pre policajnú elitu: Prešli na stranu zločinu! Gašpar o akcii OČISTEC vedel

Sledovanie politikov

Obaja obvinení muži sa mali priznať k tomu, že sa podieľali na sledovaní politikov. To sa podľa vyšetrovateľa odohralo niekedy v roku 2015. Podľa uznesenia mal nitriansky podnikateľ Norbert Bödör poveriť vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera a riaditeľa NAKA Petra Hraška, aby zabezpečili sledovanie Igora Matoviča, Daniela Lipšica, ale aj iných osôb.

Tibor Gašpar v obkľúčení kukláčov počas akcie Očistec
Tibora Gašpara zadržala NAKA.
Zdroj: Vlado Anjel

Kauza OČISTEC

Policajná akcia Očistec, v rámci ktorej bol zadržaný aj Ivan Bobocký sa odohrala začiatkom novembra 2020. V putách vtedy skončil aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Karjemer, bývalý šéf NAKA Peter Hraško a obvinený bola aj bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polícia NAKA Bernard Slobodník. Za obvineniami, ktoré bývalým policajný funkcionárom vzniesli je svedectvo bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.


Galéria

Na snímke Peter H. Premiéra Igora Matoviča si Premiér Igor Matovič odchádza Premiér Igor Matovič odchádza Premiér Igor Matovič odchádza Premiér Igor Matovič odchádza Tibor Gašpar v obkľúčení

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/meg
VIDEO: Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články