Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

KORONAVÍRUS Sieť nemocníc varuje: Pre pacientov s COVID-19 sú lôžka obsadené na 82 percent

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.01.2021 12:06

BRATISLAVA - Zdravotnícka sieť nemocníc Agel vyčlenila celkovo takmer 450 lôžok pre pacientov s novým koronavírusom. Tie sú aktuálne vyťažené na 82 percent. Informovala o tom Martina Pavlíková, hovorkyňa skupiny Agel SK.


Nakazení pacienti ležia v dvanástich nemocniciach. "Vo väčšine nemocníc sme vyčlenili 30 percent kapacít pre pacientov s novým koronavírusom, v niektorých nemocniciach aj nad tento rámec, tri naše nemocnice sú prioritne určené iba pre takýchto pacientov," uviedol predseda predstavenstva Agel SK Michal Pišoja. Zdravotníci sa aktuálne starajú o 370 pacientov s novým koronavírusom.

V nemocniciach zdravotníckej siete si 23 pacientov vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 11 je suspektných. Nemocnice majú podľa Pavlíkovej vyčlenených spolu 403 lôžok a 42 ďalších s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Zariadenia sú zároveň subjektmi hospodárskej mobilizácie, takže môžu poskytovať len akútnu zdravotnú starostlivosť.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

"Našim najväčším problémom je zabezpečiť dostatočný počet kvalifikovaných zdravotníkov, lekárov a sestier. V niektorých našich zariadeniach sa len vďaka operatívnym rozhodnutiam vedení nemocníc darí vyskladať služby zdravotníkov na oddeleniach s nakazenými pacientmi," dodal Pišoja.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články