°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Smutné video ministerstva zdravotníctva: Tieto zábery by mali prebudiť popieračov koronavírusu

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR
12.01.2021 20:00

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva SR chce presvedčiť popieračov koronavírusu o tom, ako sa mýlia. V tejto súvislosti zverejnilo video, na ktorom sú zachytené zábery pacientov z oddelenia na liečbu Covidu-19.


Video je zostrihané tak, že zábery z nemocnice striedajú zábery z demonštrácií proti opatreniam vlády. Vzniká tak silný kontrast medzi zábermi ukazujúcimi pacientov bojujúcich o život a hlučnými demonštráciami popieračov koronavírusu.

Smutné video ministerstva zdravotníctva:
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Situácia u nás je podobná Česku. Aj tam na jednej strane lekári upozorňujú na nebezpečnú situáciu spojenú s nárastom infikovaných a aj tam na strane druhej prebiehajú demonštrácie proti vládnym opatreniam. Video slovenského ministerstva má tiež upozorniť na preťažených zdravotníkov a zmarené životy.

Smutné video ministerstva zdravotníctva:
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Situácia na Slovensku je o to horšia, že narastá počet ľudí, ktorí aj napriek snahe médií radšej uveria neovereným správam, ktoré situáciu s pandémiou zľahčujú. Môže to byť spôsobené ich ekonomickou situáciou.

Jedným z príkladov šírenia zľahčujúcich informácií sa radí aj  doktor Igor Bukovský. Na nespokojnosti obyvateľov si prihrieva svoju polievočku aj krajná pravica, ktorá zvoláva zhromaždenia proti vláde. Tm potom s prejavmi vystupujú predstavitelia Kotlebovej strany. Na videu sa objaví aj fanúšička extrémnej pravice a youtuberka Lívia Garlačová.

Smutné video ministerstva zdravotníctva:
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Kontrast nastolený vo videu už musí „prebudiť“ aj najväčších popieračov koronavírusu. Ale povedzme si pravdu: Naozaj sa tak stane?


Galéria


Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články