Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

AKTUÁLNE Zásahy NAKA pokračujú: VIDEO Obvinili Lučanského! Polícia zadržala viacero osôb

Policajný prezident Milan Lučanský odchádza z funkcie.Galéria fotiek (8)
Policajný prezident Milan Lučanský odchádza z funkcie.
Zdroj: Maarty

BRATISLAVA - Policajti z NAKA opäť od rána zasahujú! Policajti V skorých ranných hodinách zadržali Jozefa Reháka, bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra. S obvineným na krku skončil aj bývalý policajný prezident Milan Lučanský.


Aktualizované o 14:48

Ďalší zadržaní v rámci akcie JUDÁŠ sú podľa informácií Topky.sk Marián Kučerka vedúci 4. Operatívneho oddelenia NAKA a Ladislav Vičan, bývalý policajt Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

Aktualizované o 12:58

Expremiér Peter Pellegrini takisto ako Saková tvrdí, že počas funkčného obdobia Lučanského sa rozpracovali akcie, ako Dobytkár či Búrka. Informáciu o obvinení má Pellegrini len z médií, preto nevie ani čoho by sa obvinenie malo týkať.

Aktualizované o 12:49

Zadržaný Rehák bol priamym nadriadeným Norberta Paksiho, ktorého polícia zadržala a obvinila pred niekoľkými týždňami spolu so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Obaja skončili vo vyšetrovacej väzbe.

Aktualizované o 12:00

Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková sa vyjadrila, že o obvinení Lučanského sa dozvedela z médií. "Chcem veriť, že tieto kroky prokuratúry a polície sú všetky podložené dôkazmi a orgány činné v trestnom konaní pracujú v súlade so zákonmi platnými v SR. A dúfam, že sa tieto kroky nedejú len na základe pochybnej výpovede kajúcnika, ktorý sa svojimi výpoveďami chce vyviniť z vlastnej nekalej trestnej činnosti," napísala Saková na sociálnej sieti.

Z médií som sa dozvedela, že dnes obvinili môjho bývalého kolegu a podriadeného - bývalého policajného prezidenta...

Uverejnil používateľ Denisa Saková Streda 2. decembra 2020

"Nezabúdajme, že práve za pôsobenia gen. Lučanského boli zatknutí vrahovia novinára a jeho partnerky. A za jeho pôsobenia vo funkcii, sa začali na Slovensku vyšetrovať veľké kauzy vyplývajúce z komunikácie Threema, ako sú Burka, Víchrica, Dobytkár a ďalšie. Budem pozorne sledovať vývoj tejto situácie, ktorá dúfam, nemá politické podfarbenie," dodala exministerka.

Aktualizované o 10:00

"Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil osem osôb v rámci akcie „Judáš“. Trestná činnosť sa týka korupcie. Okrem toho je jedna osoba obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia na vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. Zatiaľ je zadržaných šesť osôb. Od rána pokračujú procesné úkony," informoval Michal Slivka, hovorca prezídia policajného zboru. 

Aktualizované o 09:45

Polícia obvinila bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Ten má byť aktuálne v Chorvátsku, no vracia sa na Slovensko. Zastihnúť sa nám ho nepodarilo, telefón neberie. 

Policajný prezident Milan Lučanský
Galéria fotiek (8)
Milan Lučanský
Zdroj: Maarty

Aktualizované o 09:30

Zadržaný je aj Peter Gašparovič, riaditeľ sekcie A kontrarozviedky SIS. 

Aktualizované o 09:20

Ďalším zadržaným je Daniel Čech, bývalý viceprezident Finančnej správy. Čech bol viceprezidentom v čase, keď Finančnej správe šéfoval František Imrecze. Spomínal sa aj v nahrávke medzi neprávoplatne odsúdeným Marianom Kočnerom a Michalom Suchobom. Nahrávku mal Kočner uloženú v telefóne, ktorý mu polícia zhabala. Suchoba a Kočner hovorili o tom, ako by Finančná správa mohla Kočnerovi pomôcť pri jeho problémoch s daňami.

Daniel Čech
Galéria fotiek (8)
Zdroj: TASR

NAKA od skorých ranných hodín zasahovala na viacerých miestach Slovenska a zadržala niekoľko policajtov. Medzi zadržanými je aj námestník šéfa SIS Boris Beňa. Beňa má za sebou neuveriteľnú kariéru v policajných zložkách. Bol Banskobystrický krajský policajný riaditeľ, šéfoval inšpekcii SIS a momentálne je novovymenovaným 1. námestníkom SIS.

Beňu zmonitorovalo aj Kočnerovo sledovacie komando, pod vedením bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Tótha. 

Boris Beňa
Galéria fotiek (8)
Borisa Beňu priviedli na policajné prezídium v Bratislave
Zdroj: Vlado Anjel

Boris Beňa
Galéria fotiek (8)
Zdroj: Vlado Anjel

Boris Beňa
Galéria fotiek (8)
Zdroj: Vlado Anjel

Boris Beňa
Galéria fotiek (8)
Zdroj: Vlado Anjel

Zásahy sa týkajú aj kauzy Očistec a Božie Mlyny a sú pokračovaním zásahu, ktorý súvisí s výpoveďou bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. 

Správu aktualizujeme.

AKTUÁLNE Zásahy NAKA pokračujú: VIDEO Obvinili Lučanského! Polícia zadržala viacero osôb

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články