°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Prezidentka po stretnutí so zástupcami športu a kultúry: VIDEO Vyzýva na reálnu pomoc

Prijatie predstaviteľov kultúrnej obce, kreatívneho priemyslu a športu v Prezidentskom paláci
Prijatie predstaviteľov kultúrnej obce, kreatívneho priemyslu a športu v Prezidentskom paláci
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
01.10.2020 21:30

BRATISLAVA - Je potrebná konkrétna a rýchla pomoc, ďalšie odďaľovanie konkrétnych riešení môže pre mnohých, ktorí pracujú v oblasti kultúry, športu a kreatívneho priemyslu, znamenať zásadné existenčné ohrozenie. Po stretnutí s ich zástupcami to na sociálnej sieti uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Hlava štátu ocenila, že účastníci stretnutia napriek zložitej situácii priniesli do diskusie aj konkrétne riešenia. Vyzvala na naplnenie volania po solidarite skutočným obsahom.


VIDEO Zuzana Čaputová prijala predstaviteľov kultúrnej obce, kreatívneho priemyslu a športu

"Kompenzácie za výpadok príjmov, po ktorých dnes hlavne volajú, majú zmysel, keď prídu včas a keď sa ešte dokážu situácii prispôsobiť. Rozumiem slovám účastníkov stretnutia, že teraz, sedem mesiacov od vypuknutia krízy, už od štátu očakávajú viac ako prísľub, že na riešení sa pracuje. Je potrebná konkrétna a rýchla pomoc," uviedla prezidentka.

Prijatie predstaviteľov kultúrnej obce,
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Podotkla, že nemôže byť v spoločenskom záujme, aby situácia eskalovala a aby pandémia poznačila i vzťahy a súdržnosť, ktoré sú v súčasnosti potrebné. "Nespokojnosť je zlý sprievodca. Predíďme jej tým, že ukážeme schopnosť načúvať a reálne pomôcť. Naplňme volanie po solidarite skutočným obsahom," apeluje.

Prijatie predstaviteľov kultúrnej obce,
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Poukázala na to, že po prísnych opatreniach z jari sa obchody a rôzne prevádzky časom vrátili do pôvodného režimu, no na hromadné podujatia sa naďalej vzťahovali rôzne obmedzenia, pričom ľudia z tejto oblasti prepadli aj sitom pomoci. "Tržby v týchto odvetviach pritom klesli za prvý polrok o viac ako 80 percent a je zrejmé, že obdobný prepad nás čaká aj v druhom polroku," upozornila.

Tlačová konferencia predstaviteľov športu a kultúry po stretnutí s prezidentkou

Hlava štátu zároveň ocenila, že aj napriek ťažkej situácii si ľudia pracujúci v týchto oblastiach uvedomujú potrebu prísnejších opatrení. "Sú solidárni s tými, ktorých musíme chrániť. Buďme preto rovnako solidárni a ústretoví aj my k nim," dodala.

Prezidentka po stretnutí so
Zdroj: Topky/Ján Zemiar


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články