°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Matovič preberá vedenie boja proti koronavírusu do vlastných rúk: Pridal aj ostrý odkaz

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
26.09.2020 12:00

BRATISLAVA – Piatkové laboratórne testy, ktorých bolo 6 500, odhalili 552 pozitívnych ľudí na nový koronavírus. Premiér Igor Matovič krátko nato reagoval, že situácia je mimoriadne vážna, a preto znova preberá vedenie boja proti ochoreniu.


Situácia okolo pandémie nového koronavírusu na Slovensku je mimoriadne vážna. Tvrdí to premiér Igor Matovič na sociálnej sieti s tým, že po troch mesiacoch preberá vedenie boja proti ochoreniu do vlastných rúk. Reagoval tak na včerajší rekordný prírastok pozitívnych prípadov.

Na Slovensku pribudlo vyše pol tisíca infikovaných: Desiatky ľudí sa z ochorenia vyliečili

Predseda vlády si dáva za cieľ vyhrať boj s čo najmenším vplyvom na "zdravie a životy nevinných ľudí". „Dosah akýchkoľvek ochranných opatrení bude vidieť až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer tak strmej krivky bude vyžadovať veľmi veľa nášho spoločného úsilia,“ poznamenal Matovič.

„Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú, koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí. Jediní, na kom mi teraz záleží, sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom,“ odkázal premiér.

Matovič preberá vedenie boja
Zdroj: FB/Igor Matovič

Na Slovensku v piatok identifikovali 552 pozitívnych vzoriek na ochorenie COVID-19, laboratóriá vykonali 6483 testov. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie vzrástol na 8600, umrelo 44 pacientov, vyliečilo sa 4098. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je 4458.


Galéria

Igor Matovič Igor Matovič

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články