°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Matovič: Obávam sa, že budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
27.09.2020 10:35

BRATISLAVA – Na Slovensku môže prísť k úplnému zákazu hromadných podujatí.


Na sociálnej sieti to v súvislosti s nárastom infikovaných na nový koronavírus naznačil predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO), ktorý predpokladá, že trvanie tohto zákazu potrvá "kým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy".

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%! ... prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 27. septembra 2020

Opatrenia, ktoré navrhla pandemická komisia prijať od 1. októbra budú podľa premiéra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. "Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu," uviedol.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Obáva sa, že kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, najbližšie týždne prinesú ďalšie rekordné prírastky. Vyzval preto verejnosť k zodpovednosti i aktívnemu obmedzeniu rizika šírenia pandémie. "Zrušte prosím rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary, ale aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka,“ dodal premiér. Na Slovensku za sobotu (26. 9.) pribudlo 478 infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2. Celkový počet pozitívne testovaných sa zvýšil na 9078.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články