°C

Pondelok, 26. október 2020. Meniny má Demeter, zajtra Sabína.

Snažili sa podplatiť štátneho tajomníka Fecka, skončili vo väzbe! Suma, z ktorej sa vám zatočí hlava

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR
19.09.2020 07:58

BRATISLAVA - Dvojica osôb, ktorá sa snažila podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Martina Fecka, bude stíhaná väzobne. Rozhodol o tom v piatok večer sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica.


Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. "Sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica na základe návrhu prokurátora rozhodol o vzatí do väzby dvoch osôb, ktoré sú obvinené z prečinu podplácania a zo zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti," konkretizovala ďalej hovorkyňa.

NAKA zadržala dvoch mužov: Korupcia na najvyšších miestach! Štátnemu tajomníkovi chceli dať 60-tisíc

Podali sťažnosť

Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. Obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Sudca ŠTS rozhodoval v piatok od 14.30 h. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na väzobné stíhanie dvoch osôb vo štvrtok (17.9.) vo večerných hodinách.

Muži sa mali pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Fecka, ktorý s políciou spolupracoval. K odovzdaniu úplatku nedošlo. Petrovi Ch. a Miroslavovi S. podľa polície hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti sedem až 12 rokov.

Martin Fecko
Martin Fecko
Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel

Polícia ich zadržala v rámci protikorupčnej akcie s krycím názvom Contract. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému podľa polície mali Feckovi sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60.000 eur v hotovosti.


Galéria

Ilustračné foto Martin Fecko

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články