Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Novocký: Vyšetrenie vraždy Kuciaka sme považovali za vec profesionálnej cti

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice stále nie je na konci.
Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice stále nie je na konci.
Zdroj: Topky/Miroslav Vacula
31.07.2020 08:15

PEZINOK – Všetci, čo sa podieľali na vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, považovali potrebu zistenia a usvedčenia páchateľov za vec osobnej a profesionálnej cti. Uviedol to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a nový európsky prokurátor zastupujúci SR Juraj Novocký.


„Prirodzene, pred a počas vykonávania prípravného konania sme si plne uvedomovali možnosť, že v rámci neho zistíme aj skutočnosti nasvedčujúce spáchaniu inej trestnej činnosti. Napriek tomu, miera závažnosti aj jednotlivé osoby, ktoré sa na jej spáchaní pravdepodobne podieľali, ma úprimne prekvapili,“ uviedol Novocký.

Prokurátor tým odpovedal na otázku, či ho šokovali informácie o niektorých sudcoch, prokurátoroch a policajtoch, ktoré vyplynuli z vyšetrovanie vraždy novinára. Novocký zároveň pevne verí a je presvedčený, že skutočnosti zistené tímom Kuciak budú riadne preverené a objasnené a prípadní páchatelia trestnej činnosti aj potrestaní.

Prokurátor Juraj Novocký dozoroval prípad vraždy Jána Kuciaka spolu s prokurátorom Vladimírom Turanom. Ako uviedol je v súlade s praxou ÚŠP, že prípad dozorujú a pred súdom obžalobu zastupujú dvaja prokurátori, a to obzvlášť v prípadoch závažnej trestnej činnosti alebo zločineckých skupín.

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka pokračuje v piatok pred senátom Špecializovaného trestného súdu prednesom záverečných rečí obhajoby a obžalovaných Mariana Kočnera, Aleny Zsuzsová. a Tomáša Szabá. Po tých bude nasledovať záverečné slovo obžalovaných, ktoré predchádza rozsudku. Ten sa očakáva 5. augusta.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články