Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Sulík: Koalícia sa dohodla, pri stravných lístkoch dostanú zamestnanci na výber

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
17.06.2020 20:01

BRATISLAVA – Zamestnanci by mali v prípade stravných lístkov dostať na výber. V stredu po rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), podľa ktorého sa na tom dohodla koalícia.


"Momentálna dohoda je taká, že zamestnanec dostane na výber," priblížil Sulík. Návrh by mal byť podľa neho v tomto duchu aj predložený na vládu. "Samozrejme, ja neviem dnes povedať, aké zmeny ešte budú v parlamente cez poslanecké pozmeňovacie návrhy," dodal.

Sulík: Koalícia sa dohodla,
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Poskytovanie stravného zamestnancom bolo témou rokovaní koaličných strán. K zmene sa zaviazali aj v programovom vyhlásení vlády. Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) vo svojom programe uvádza, že zamestnancom chce umožniť vybrať si medzi gastrolístkami a finančným príspevkom na stravu.

Sulík: Koalícia sa dohodla,
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Názory na túto problematiku sú však rôzne. Zväz obchodu (ZO) SR tvrdí, že gastrolístky ochudobňujú zamestnancov, zamestnávateľov aj prevádzky verejného stravovania. Sú však aj názory, že zavedenie stravného v hotovosti by mohlo viesť k zhoršeniu stravovacích návykov ľudí.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články