°C

Nedeľa, 7. jún 2020. Meniny má Róbert, zajtra Medard.

KORONAVÍRUS Polícia môže pri neplatnom občianskom preukaze zohľadniť súčasnú situáciu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia SR
19.03.2020 10:50

BRATISLAVA – Polícia môže pri neplatnom občianskom preukaze zohľadniť súčasnú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Problém však môže nastať podľa rezortu vnútra napríklad v banke. TASR to uviedli z tlačového oddelenia Ministerstva vnútra SR.


Polícia v súvislosti s dokladmi pripomína, že odbory poriadkovej polície okresných riaditeľstiev Policajného zboru budú zabezpečovať prijímanie žiadostí iba v niektorých prípadoch. Pri občianskych preukazoch pôjde o tie, ktorým končí platnosť o dva mesiace alebo skôr, prípadne pri nahlásení straty alebo krádeže. Žiadosti o vydanie nových občianskych preukazov pre deti do 15 rokov nebudú prijímané vôbec.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Vodičské preukazy bude polícia vydávať iba po nadobudnutí vodičského oprávnenia, pri uplynutí platnosti, pri nahlásení straty, resp. krádeže. Cestovné pasy budú vydávané iba na základe žiadosti o urýchlené vydanie do dvoch pracovných dní za príslušný správny poplatok. „Vyhotovené občianske preukazy budú zasielané občanom prostredníctvom pošty bez zvýšenia správneho poplatku, ak to programové vybavenie umožní,“ uzatvára rezort vnútra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články