°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

KORONAVÍRUS Lukáš ohrozoval nožom ženu, zaútočil aj na policajtov: Mám koronavírus, skapete!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia SR
24.03.2020 14:09

BRATISLAVA - Muž pod vplyvom alkoholu rozbíjal zariadenie bytu a s nožom v ruke ohrozoval ženu. Agresívne reagoval aj na privolanú policajnú hliadku. Incident z minulého týždňa skončil zadržaním, keďže 31-ročný Lukáš z Bratislavy čelí obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa a z prečinu nebezpečného vyhrážania. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.


Policajti boli privolaní do bytu v Karlovej Vsi. "Muž sa po príchode hliadky PZ do bytu na policajtov rozbehol s kuchynským nožom v ruke, začal im vulgárne nadávať a zároveň sa nožom na nich zaháňať," priblížil hovorca. Na výzvy policajtov, aby prestal, nereagoval a v agresívnom a vulgárnom správaní pokračoval.

Mám koronavírus, skapete!

Po policajtoch mal obvinený vykrikovať, že je nakazený novým koronavírusom a že "skapú." Hliadka musela voči mužovi použiť donucovacie prostriedky, spacifikovať ho a obmedziť na osobnej slobode. Po vykonaní nevyhnutných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia.

K zraneniu osôb v súvislosti s jeho agresívnym správaním nedošlo. Za uvedené konanie hrozí Bratislavčanovi v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Zároveň bol spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie. "Po vyšetrení zadržaného muža lekárom bola jeho nákaza novým koronavírusom vylúčená," doplnil Szeiff.

 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: FB/Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články