°C

Piatok, 10. apríl 2020. Meniny má Igor, zajtra Július.

Kotlebovci na východe pohoreli: FOTO Fašisti, choďte domov, kričia ľudia na námestí v Košiciach

Zdroj: vac
16.01.2020 17:53

KOŠICE - Kotlebovci stále chodia po Slovensku šíriť nenávistné myšlienky. Dnes si to namierili do Košíc, kde ich čakalo nepríjemné prekvapenie. Ľudia sa zmobilizovali a vo svojom meste ich nechcú. Prejavy odsúdeného Milana Mazureka cez piskot a skandovanie odporcov ĽSNS ani nie je počuť.


Míting Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko je v Košiciach fiaskom. Plánované zhromaždenie o 16:00 hod. im nevyšlo podľa predstáv. V tom istom čase totiž odporcovia fašizmu zorganizovali zhromaždenie s názvom Košice bez nenávisti. 

Sabinov prežil rušný deň: V meste poznačenom nacizmom sa domáci vzbúrili proti kotlebovcom

Stovky ľudí prišli s transparentami, na ktorých sú heslá ako "Rozpustiť ĽSNS", "Košice fašistom nedáme" a podobne. Ľudia kotlebovcov vypískali a skandujú "Vypadnite!"

Kotlebovci na východe pohoreli:
Zdroj: vac

Kotlebovci na východe pohoreli:
Zdroj: vac

„Chceme sa postaviť proti extrémnej ideológii a politickému programu, ktorý reprezentuje ĽSNS. Proti účelovému šíreniu dezinformácií, strachu a poloprávd. A vymedziť sa aj voči fašistickej ideológii, ktorej odkazy nájdeme v symbolike, v heslách, na tričkách a tetovaniach mnohých čelných predstaviteľov,“ uvádzajú organizátori.

Kotlebovci na východe pohoreli:
Zdroj: vac

Kotlebovci na východe pohoreli:
Zdroj: vac

Protestovali aj v Sabinove

Kotlebovci v stredu organizovali zhromaždenie aj v Sabinove, v meste, ktoré je najviac poznačené nacizmom. Aj tu sa stretlo množstvo protestujúcich, dokonca viac ako samotných podporovateľov Kotlebu. 

Pred davom, ktorý tvorilo zhruba 200 ľudí, rečnil Marian Kotleba či Milan Mazurek. Atmosféra mala podivnú príchuť. "Fašisti, fašisti," zaznelo v Sabinove. Pokriky približne dvojnásobne väčšieho davu napokon líder ĽSNS nemohol ďalej ignorovať.

Kotleba prerušil Mazureka, provokatívne zakýval smerom k odporcom. Ozval sa smiech jeho voličov a exžupanovi Banskobystrického kraja sa na tvári zjavil úsmev. Situáciu zachytila aj kamera, video na sociálnej sieti zverejnil Michal Truban, predseda PS.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články