°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Danko má na kandidátke TOP skvost, volá sa Janko! Drsňák so samopalom, selfie so Saddámom aj milovník ZSSR

Ján Rohár
Ján Rohár
Zdroj: Facebook/Ján Rohár
10.01.2020 08:21

BRATISLAVA - Zdá sa, že tohtoročný boj v parlamentných voľbách bude naozaj divoký. Mnohé strany majú okrem politických stálic na zozname aj nováčikov. Výnimkou nie je ani Slovenská národná strana. Jeden z nováčikov však niektorých naozaj pobúril. Fotí sa so zbraňami, odsudzuje Američanov a má rovnakú rétoriku ako stranícky šéf.


Ján Rohár je 23-ročným študentom medzinárodných vzťahov, má bakalársky titul a je kandidátom za stranu SNS v tohtoročných parlamentných voľbách. Na sociálnych sieťach ľudí zaujal fotografiou, na ktorej drží zbraň (alebo jej atrapu) a za ním je vyvesená vlajka s komunistickými symbolmi. 

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Zbraň, komunistický symbol a konšpirácie

Práve to ľudí na sociálnej sieti pobúrilo. Okrem toho sa však fotil aj s niekoľkými členmi SNS vrátane ministerky školstva Martiny Lubyovej, šéfa rezortu obrany Petra Gajdoša či s lídrom strany Andrejom Dankom. Okrem toho zdieľa statusy známeho milovníka konšpirácií Lukáša Machalu, kontroverzného politika Smeru Ľuboša Blahu i konšpiračný web Hlavné správy.

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Fotí sa s Milanom Mazurekom a jasne prejavuje svoj postoj proti Spojeným štátom. „Po tomto vyhlásení nikto normálny nemôže podporovať vybudovanie amerických základní alebo skladov na Slovensku. Kde je teraz Klus? Bude aj toto obhajovať?“ napísal na Facebooku na adresu vyjadrenia Donalda Trumpa k situácii na Blízkom východe. Kiska bol podľa neho ako prezident zbabelec a na jeho profile nechýbala ani selfie so Saddámom Husajnom. 

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Proti Mazurekovi vždy bojoval

Rohár uviedol, že Mazureka stretol v parlamente náhodne počas Dňa otvorených dverí a odmieta spájanie Mazureka s jeho osobou. „Snímky uverejnené na mojom profile dokumentovali prípad počas Dňa otvorených dverí v NR SR keď som sa rozhodol osobne konfrontovať fašistu Mazureka s jeho statusom "o Hitlerovi vieme len lži a rozprávky,“ uviedol s tým, ža mu vysvetlil zločiny nacistov na Slovensku a dal mu brožúrku Múzea SNP a SZPB o vypálenej obci Kalište.

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Proti ĽSNS viackrát protestoval a na Mazureka podal trestné oznámenie. „Okrem toho som na Mazureka podal trestné oznámenia na NAKA. V školách pomáham SZPB pri besedách s pamätníkmi SNP, ktorí varujú pred fašizmom a Kotlebovou stranou,“ dodal.

Odporúčanie pre Nočných vlkov

Rohár je predsedom Miestnej organizácie SNS v Senci, ktorá jeho kandidatúru podporila. „Konštatujeme, že tieto voľby budú pre Slovensko zlomové, a preto urobíme všetko pre úspech skutočných národných a vlasteneckých síl!“ uviedla na sociálnej sieti miestna organizácia. Okrem toho bol na trojmesačnej stáži rezortu zahraničných vecí, pôsobí v Matici slovenskej a v Slovenskom zväze protifašistických bojovníkov.

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Nejaké to odporúčanie mal aj pre Nočných vlkov, kontroverzný ruský motorkársky klub, ktorý riadi priateľ Vladimira Putina. „Ako sa teraz každý deň spomínajú drony a ich nelegálne používanie zo strany protiruských aktivistov z Rádia Slobodná Európa, spomenul som si na technologickú výstavu v Číne. Odporúčam Nočným vlkom zaobstarať si túto vecičku a starosti s dronmi budú raz a navždy minulosť,“ napísal ešte v roku 2018 na sociálnej sieti. 

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár


Najbizarnejší kandidáti! Neonacistický spevák, cestovateľ na Lade aj autorka erotických poviedok


SNS založila Slovensko!

Rohár zverejnil na YouTube video, v ktorom svoju kandidatúru oznámil. Podľa neho je SNS tou najlepšou stranou. „SNS defacto založila Slovensko,“ povedal na úvod. „Mám tú česť oznámiť vám, že v týchto voľbách naozaj kandidujem a uchádzam sa o vašu dôveru,“ povedal. Rohár študuje medzinárodné vzťahy a vo videu predstavil aj základné body, s ktorými ide volieb. Odsúdil útok Američanov na iránskeho generála Kásema Sulejmániho.

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Situáciu na Slovensku prirovnal ku konfliktu na Blízkom východe

„Do Iraku ho nalákal Donald Trump, ktorý sľuboval, že sa ide rokovať o znižovaní napätia. Nalákal ho a dal ho zabiť,“ povedal a prirovnal to k politickej situácii na Slovensku. „Na Slovensku sú ľudia, bohužiaľ, je ich v slovenskej politike veľa a majú veľký mediálny vplyv, ktorí by chceli na Slovensku americké vojenské základne. Keby sa to stalo, dopadli by sme ako v Iraku,“ povedal a odsúdil možnú prítomnosť amerických vojsk na Slovensku. „Jedinou voľbou je SNS! Vedela sa postaviť Kiskovi, Lajčákovi, súčasnému premiérovi,“ uviedol. 

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár

Danko má na kandidátke
Zdroj: Facebook/Ján Rohár


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články