Dom v Maduniciach zhorel takmer do tla! FOTO Polícia odhalila príčinu obrovských škôd | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Dom v Maduniciach zhorel takmer do tla! FOTO Polícia odhalila príčinu obrovských škôd

V Maduniciach horeli strechy dvoch domov
V Maduniciach horeli strechy dvoch domov
Zdroj: polícia
06.08.2019 15:09

MADUNICE - Škodu vo výške najmenej 110.000 eur spôsobil pondelkový (5. 8.) požiar striech dvoch rodinných domov v Maduniciach pri Hlohovci. Zapríčinila ho podľa hasičov nedbalosť a neopatrnosť fyzickej osoby.


Požiar ohlásili pred 15.00 h. "V tom čase boli v susednej obci Drahovce nasadené dve cisterny na hasenie požiaru trávy, takže dokázali doraziť na miesto do piatich minút," informoval Martin Krajčovič, vedúci oddelenia operačného riadenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

V Maduniciach horeli strechy
Zdroj: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave

Príčinu odhalili policajti

Veliteľ zásahu si následne vyžiadal ďalšie hasičské jednotky a prísť musela aj záchranná zdravotná služba, pretože majiteľke jedného z domov prišlo nevoľno. Podľa tlačovej správy polície k požiaru došlo tak, že podozrivý muž varil v prístavbe domu marhuľový kvas. 

Dom v Maduniciach zhorel
Zdroj: polícia

"Kotol, pod ktorým horel oheň, nechal bez dozoru a za ten čas pravdepodobne v dolnej časti vypadla rúra ústiaca do komína. Požiar, ktorý vznikol, sa rozšíril na strop a strechu prístavby a následne aj na susedný obývaný dom," informovala hovorkyňa Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

V Maduniciach horeli strechy
Zdroj: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave

"Na oba domy boli nasadené C prúdy vody a priebežne bol ochladzovaný tretí susedný dom. Zasahovali hasiči z Hlohovca, Piešťan, Trnavy a dobrovoľné hasičské zbory obcí Madunice, Drahovce, Veľké Kostoľany a Vrbové," doplnil Krajčovič.

Dom v Maduniciach zhorel
Zdroj: polícia


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články