°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Štátni cestári chcú obnoviť vodorovné značenie: Stáť to bude vyše 16 miliónov eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
06.07.2019 15:15

BRATISLAVA - Slovenská správa ciest (SSC) plánuje vynaložiť na obnovu vodorovného dopravného značenia na cestách prvej triedy vo svojej správe 16,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Investíciu chce uskutočniť počas troch rokov, pričom zákazku rozdelila na štyri časti podľa pôsobnosti svojich regionálnych pobočiek. Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, práce by podľa cestárov mali byť vykonané do 30. novembra v rokoch 2019 až 2022.


Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 8. augusta, platiť musia minimálne do 25. júna 2020. Predpokladaná hodnota prác na cestách na území Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho samosprávneho kraja je 4,53 mil. eur bez DPH. Obnova vodorovného značenia na cestách v Banskobystrickom kraji by mala stáť predbežne 2,05 mil. eur, na cestách v Žilinskom a Trenčianskom kraji 3,61 mil. eur a na cestách v Košickom a Prešovskom kraji 6,21 mil. eur bez DPH.

Štátni cestári zároveň vyhlásili tender na vytvorenie informačného systému Register účtovnej evidencie pasív, ktorý im umožní splniť povinnosti voči Centrálnej evidencii majetku (CEM) na základe zákona o správe majetku štátu. Za poskytnutie tejto služby počas 40 mesiacov predpokladajú zaplatiť 983,3 tis. eur bez DPH. "S touto úlohou súvisia požiadavky na načítavanie údajov zo služieb ESKN (Elektronické služby katastra nehnuteľností) do Informačného systému na správu nehnuteľného majetku SSC, technické zabezpečenie automatického zasielania správ o automatizovane realizovaných operáciách a komunikačné rozhranie na sprístupnenie údajov získaných z elektronických služieb ESKN pre ekonomický systém SSC," priblížili cestári.

Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 27. júla, viazané musia byť najmenej dvanásť mesiacov. Jednou z podmienok účasti v súťaži je dosiahnutie obratu za predchádzajúce tri roky vo výške 550 tis. eur bez DPH. Požadovaná je tiež úspešná realizácia v uvedenom období minimálne dvoch projektov prepojenia existujúceho vnútropodnikového systému aspoň na jeden interný a dva externé informačné systémy na základe princípov servisne orientovanej architektúry v celkovom objeme minimálne 250 tisíc eur bez DPH.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články