Zsuzsovej návštevy v parlamente: Vážne podozrenia, zoznam preveruje polícia | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Zsuzsovej návštevy v parlamente: Vážne podozrenia, zoznam preveruje polícia

Alena Zsuzsová
Alena Zsuzsová
Zdroj: SITA/Jakub Julény
21.01.2019 20:55

BRATISLAVA - Vyšetrovatelia si vyžiadali od Kancelárie Národnej rady SR informácie o návštevách v parlamente. Televíziu JOJ o tom informovala kancelária národnej rady. Policajti preskúmajú zoznam návštev v parlamente, zaujímajú sa o Alenu Zsuzsovú, obvinenú v prípade vraždy Jána Kuciaka. Informuje o tom portál televízie JOJ Noviny.sk.


Podľa informácií televízie JOJ Alena Zsuzsová mohla navštevovať aj parlament, o čom by určite existovali záznamy. Televízia JOJ túto informáciu poskytla aj polícii, priamo jej šéfovi Milanovi Lučanskému. "Prezident policajného zboru posunul informáciu vyšetrovaciemu tímu, ktorý sa ňou bude určite zaoberať," uviedol minulý týždeň v utorok policajný hovorca Michal Szeiff. Informácie o tom, že Alena Zsuszová mala chodiť do parlamentu za niektorými poslancami, TV JOJ získala od zdroja z prostredia vyšetrovania prípadu.

Dnes pre televíziu JOJ Kancelária NR SR potvrdila, že polícia si záznamy už vyžiadala a poskytli ich vyšetrovateľom. Je zrejmé, že vyšetrovatelia prípadu Ján Kuciak teraz majú k dispozícii údaje o návštevách osôb, ktoré parlament navštívili v období možno niekoľkých rokov. Evidenciu Kancelária NR SR vykonáva prostredníctvom pracovníkov odboru ochrany a bezpečnosti. "V zmysle trestného zákona bola Kancelária NR SR požiadaná vyšetrovateľom o dané informácie. Všetky potrebné údaje kancelária vyšetrovateľovi bezodkladne poskytla," uviedli pre televíziu JOJ zástupcovia Kancelárie NR SR. Ak Alena Zsuzsová národnú radu, polícia zistí kedy a za kým tam prišla.

Ako sa pripomína v článku, vstup do parlamentu podlieha prísnej kontrole, ako aj predloženiu občianskeho preukazu. Zamestnanci každú návštevu elektronicky zaregistrujú, ľudia sa tam len tak pohybovať nemôžu. Je len pár oficiálnych dôvodov návštevy ako vstup na balkón určený pre verejnosť, organizovaná prehliadka alebo návšteva konkrétneho poslanca. "Tieto informácie môžeme poskytnúť len orgánom v trestnom konaní, keďže sa aj na takéto informácie vzťahuje zákon o ochrane osobných údajov," uviedla minulý týždeň vo svojom stanovisku Kancelária NR SR. Viacerí politici ale žiadajú zverejniť, či tam Alena Zsuzsová chodievala.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články