Spoločnosť všeobecných lekárov: Prijatie viac študentov medicíny je len politický marketing | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Spoločnosť všeobecných lekárov: Prijatie viac študentov medicíny je len politický marketing

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
03.08.2018 17:55

BRATISLAVA - Prijatie vyššieho počtu študentov medicíny je iba prázdnym politickým marketingom a známkou nekompetentnosti a nepochopenia problémov slovenského zdravotníctva. Uviedla to prezidentka Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) a Aliancie všeobecných lekárov Slovenska (AVLS) Monika Palušková.


Bývalá hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pre všeobecné lekárstvo mieni, že vyšší počet študentov problém nedostatku lekárov nevyrieši. "Pokiaľ by sme pristúpili na takýto návrh, naďalej by sme za peniaze slovenských daňových poplatníkov vychovávali mladých lekárov pre iné krajiny," priblížila.

Jediným spôsobom, ako podľa SVLS zabezpečiť dostatok lekárov na Slovensku, je ich stabilizácia formou zjednodušenia vstupu do systému a štandardizácia ich pracovných a finančných podmienok.
Palušková považuje návrh vlády za odvádzanie pozornosti od skutočných problémov slovenských lekárov a ich pacientov.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) ešte v polovici júna vyzval lekárske fakulty, aby do ďalšieho akademického roka prijali vyšší počet študentov, čím by sa v budúcnosti zmiernil nedostatok lekárov na Slovensku. Lekárske fakulty v Bratislave, Martine a Košiciach by mali dodatočne prijať 185 nových študentov všeobecného lekárstva. Štát by to malo stáť približne dva milióny eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články