VIDEO Ľudská skaza bez hraníc: Katastrofálny pohľad na naše rieky, zábery trhajú srdce | Topky.sk

Sobota, 17. november 2018. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

VIDEO Ľudská skaza bez hraníc: Katastrofálny pohľad na naše rieky, zábery trhajú srdce

Neúnosná situácia na riekach Bodrog a Bodva
Neúnosná situácia na riekach Bodrog a Bodva
Zdroj: Foto: YT/888, ŠK Bodva Moldava n. Bodvou
28.05.2018 10:39

BRATISLAVA - Otrasné zábery slovenských riek nenechajú azda nikoho chladným. Najhoršie je, že silné znečistenie spôsobili práve ľudia svojím vyprodukovaným odpadom. Situácia na riekach Bodrog a Bodva na východe Slovenska je zúfalá.


Zverejnené zábery zachytávajú katastrofálnu situáciu na rieke Bodrog na území Slovenska. Vody sú plné plastov, ktoré sú pre prírodu zničujúce. Smutné zábery vznikli na území Slovenska, desať kilometrov od hraníc. Plastové fľaše, vrecia na odpadky s rôznym komunálnym odpadom sa tiahnu po rieke v dĺžke približne 200 metrov, informuje portál mukachevo.net.

Rieka Bodrog vzniká sútokom riek Ondava a Latorica. Podľa aktivistov práve po Latorici, ktorá tečie z Ukrajiny, sa na Slovensko odpad dostal. Nahromadené smeti zo Zakarpatia smerujú ďalej do Maďarska. "Na Ukrajine nevedia vyriešiť problém osobnej dopravy, nie to s takýmto druhom odpadu," napísal aktivista Peter Anzar, ktorý publikoval fotografie na sociálnej sieti. Okrem odpadu rieka Bodrog prináša každoročne aj niekoľko uhynutých zvierat.

Na problém sme sa opýtali kompetentných. "Slovenský vodohospodársky podnik každoročne podľa svojich možností vykonáva čistenie vodných nádrží i hraničných riek. Voda z Ukrajiny každoročne na Slovensko priplaví tony odpadov," uviedol hovorca ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák.  

Hnus na rieke Bodva

Podobná neúnosná situácia je aj na rieke Bodva. Aktivisti upozornili na alarmujúcu situáciu na sociálnej sieti v skupine ŠK Bodva Moldava n/B. ešte v marci. Katastrofálna situácia je na rieke v úseku od obce Jasov do obce Debraď. "Urobme pre Bodvu veľkú vec. Zachráňme ju. Nám to nie je ľahostajné," vyzývajú aktivisti a svojpomocne čistia rieku od nebezpečných plastov. 

VIDEO Ľudská skaza bez
Zdroj: FOTO: ŠK BODVA Moldava n/B

VIDEO Ľudská skaza bez
Zdroj: FOTO: ŠK BODVA Moldava n/B

VIDEO Ľudská skaza bez
Zdroj: FOTO: ŠK BODVA Moldava n/B

VIDEO Ľudská skaza bez
Zdroj: FOTO: ŠK BODVA Moldava n/B


Galéria

Neúnosná situácia na riekach Bodva

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/miš
FOTO: YT/888, ŠK BODVA Moldava n/B;
VIDEO: YT/888, ŠK BODVA Moldava n/B

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články

Komunálne voľby 2018
Aktuálne novinky a prehľady
kandidátov v komunálnych voľbách 2018
na Slovensku.