PREDPOVEĎ počasia privedie Slovákov do zúfalstva: Čo môžeme čakať v najbližších dňoch | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

PREDPOVEĎ počasia privedie Slovákov do zúfalstva: Čo môžeme čakať v najbližších dňoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinkstock.com
07.01.2018 22:28

BRATISLAVA - Nasledujúce dni si ešte užijeme príjemné a teplé počasie. Začiatkom pracovného týždňa teploty vystúpia až na 12 stupňov Celzia, no od stredy sa podľa predpovede meteorológov začne postupne ochladzovať. Stále však nebude taká zima, na akú sme boli kedysi zvyknutí. Vyššie teploty nepotešia najmä prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk.


PONDELOK

V noci bude oblačno až zamračené a hmlisto, ojedinele zmenšená oblačnosť. Miestami slabý dážď alebo mrholenie, vo vysokých polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota bude od 7 do 2 stupňov Celzia. V horských dolinách a kotlinách v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 0 stupňov Celzia. Bezvetrie alebo slabý vietor, na juhozápade Slovenska východný až juhovýchodný do 5 m/s (20 km/h).

Predpoveď počasia na nasledujúci
Zdroj: predpovede.topky.sk, Thinkstock.com,

Cez deň bude oblačno až zamračené a hmlisto, lokálne zmenšená oblačnosť, najmä popoludní na západnom Slovensku. Miestami mrholenie alebo slabý dážď, vo vysokých polohách sneženie. Najvyššia denná teplota 7 až 12 stupňov Celzia, pri dlhšie trvajúcej hmle a na severe 3 až 7 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 3 stupňov Celzia. Bezvetrie alebo slabý vietor. Na západnom Slovensku východný až juhovýchodný vietor 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), popoludní na Zemplíne a Above prevažne severný 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).

V noci sa môžu vyskytnúť aj zrážky do 3-milimetrov, vo vysokých polohách do 2-centimetrov snehu. Pravdepodobnosť zrážok cez deň do 2-milimetrov, vo vysokých polohách do 2-centimetrov snehu. Tendencia tlaku vzduchu je slabý, na východe až mierny vzostup.

UTOROK

Oblačno až zamračené a hmlisto, spočiatku ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele dážď alebo mrholenie, najmä k večeru na západe. Najnižšia nočná teplota 2 až -3 stupne Celzia, na juhozápade okolo 4 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 6 až 11 stupňov Celzia, v dolinách ojedinele chladnejšie. Fúkať bude východný až juhovýchodný vietor do 5 m/s (20 km/h), na západe 5 až 10 m/s (20 až 35 km/h), v nárazoch miestami okolo 15 m/s (55 km/h). Na horách prudký vietor.

Predpoveď počasia na nasledujúci
Zdroj: predpovede.topky.sk, Thinkstock.com,

STREDA

Oblačno až zamračené, miestami hmlisto. V noci ojedinele, cez deň postupne na mnohých miestach dážď alebo mrholenie, vo vysokých polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota 5 až 0 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 3 až 8 stupňov Celzia. Fúkať bude východný až juhovýchodný vietor do 5 m/s (20 km/h), na západe spočiatku okolo 7 m/s (25 km/h), v nárazoch miestami okolo 15 m/s (55 km/h).

Predpoveď počasia na nasledujúci
Zdroj: predpovede.topky.sk, Thinkstock.com,

ŠTVRTOK

Oblačno až zamračené, ojedinele aj hmlisto. Spočiatku na viacerých miestach, neskôr len miestami dážď, od stredných polôh sneženie. Najnižšia nočná teplota 3 až -2 stupne Celzia, na juhozápade do 5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 2 až 8 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia na nasledujúci
Zdroj: predpovede.topky.sk, Thinkstock.com,

PIATOK

Oblačno až zamračené a miestami dážď alebo dážď so snehom, od stredných polôh sneženie. Najnižšia nočná teplota 3 až -2 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota 1 až 6 stupňov Celzia.

Predpoveď počasia na nasledujúci
Zdroj: predpovede.topky.sk, Thinkstock.com,


Galéria

Ilustračné foto Predpoveď počasia na nasledujúci Predpoveď počasia na nasledujúci Predpoveď počasia na nasledujúci Predpoveď počasia na nasledujúci Predpoveď počasia na nasledujúci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
ZDROJ: SHMÚ
FOTO: predpovede.sk, thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články