Bloomberg zverejnil rebríček 50 najlepších štátov v zdraví: Slovensko je piate...od konca! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Bloomberg zverejnil rebríček 50 najlepších štátov v zdraví: Slovensko je piate...od konca!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstockphotos.com
22.03.2017 16:00

BRATISLAVA - Ako je na tom Slovensko so zdravím? Podľa jedného z najnovších rebríčkov Bloomberg Health Index nie veľmi pozitívne - umiestnili sme sa takmer na jeho chvoste.


Slovensko sa v ňom ocitlo na 46. mieste so ziskom 65,1 bodu. Spoločnosť Bloomberg sa pritom zaujímala o 163 krajín, v zozname ich ale zverejnila iba 50. Krajiny boli hodnotené podľa viacerých faktorov ako priemerná dĺžka života, príčiny smrti či zdravotné riziká od vysokého krvného tlaku, fajčenia až po podvýživu a prístup k čistej vode. 

Najlepšie dopadli podľa Bloombergu Taliani, a to aj napriek faktu, že krajinu na Apeninskom polostrove trápi nepokojná ekonomická situácia a takmer 40% nezamestnanosť mladých ľudí. Pozitívne vplýva strava bohatá najmä na zeleninu a okorenená o extra panenský olivový olej. „

Najlepších päť krajín dopĺňajú Island, Švajčiarsko, Singapur a Austrália. Z našich susedov môžeme závidieť Rakúšanom na dvanástom mieste, Česi sa zas umiestnili na tridsiatej priečke. Blízko nás skončilo aj Poľsko, a to na triadsiatej deviatej pozícii.

Rebríček Bloomberg
Zdroj: bloomberg.com


Galéria

Ilustračné foto Rebríček Bloomberg

Nástroje k článkuZDROJ: ph
FOTO: bloomberg.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články