FOTO Obrovská tragédia pri Zvolene: Cyklistovi Robovi (†32) sa stala jeho vášeň osudnou | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

FOTO Obrovská tragédia pri Zvolene: Cyklistovi Robovi (†32) sa stala jeho vášeň osudnou

Robert miloval bicyklovanie
Robert miloval bicyklovanie
Zdroj: Foto: Polícia, FB
08.06.2016 15:59

ZVOLEN - Obrovská tragédia sa stala pri obci Tŕnie. Robovi (†32), ktorý miloval jazdu na bicykli, sa utorková jazda, žiaľ, stala osudnou.


Polícia vo Zvolene vyšetruje nehodu, ktorá sa stala krátko po 16-tej hodine v katastri obce Tŕnie. Cyklista Robo (†32) zo Zvolena, jazdiaci na bicykli BMC po ceste dolu svahom v smere jazdy od obce Tŕnie na obec Turová, pri prejazde ostrej pravotočivej zákruty z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim Renaultom Thalia, ktoré viedol 65-ročný Zvolenčan.

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: Foto: polícia

Do niekoľkých minút zasahovali na mieste privolaní záchranári. "32-ročného cyklistu sme sa usilovali vyše pol hodiny oživovať, žiaľ, bezúspešne. Utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým podľahol," informoval hovorca záchranárov Boris Chmel. 

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: foto: fb

Za Robom smúti rodina, priatelia, ale aj široká verejnosť. V kolektíve bol veľmi obľúbený, z tragédie sa jeho blízki nedokážu spamätať. Cez sociálnu sieť mu mnohí posielajú srdcervúce odkazy do neba. "Bratku, budeš nám tu chýbať," napísal Michal.

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: foto: fb

"U vodiča vozidla požitie alkoholu zistené nebolo a u vodiča bicykla bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Škoda, ktorá pri nehode vznikla, je odhadnutá na 3500 eur," uviedla hovorkyňa banskobystrických policajtov Mária Faltániová a doplnila, že do vyšetrovania nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: Foto: polícia

Nehoda ďalšieho cyklistu

V ten istý deň o pol siedmej večer sa stala ďalšia nehoda s účasťou cyklistu. Na ceste v katastri obce Ostrá Lúka došlo k havárii motorky Honda a bicykla CTM.  "K nehode došlo podľa predbežných zistený tak, že 14-ročný cyklista zo Zvolena jazdil na bicykli dolu svahom v smere jazdy od obce Ostrá Lúka k rýchlostnej ceste R1, kde pri prechádzaní ostrej ľavotočivej zákruty dostal s bicyklom šmyk, v dôsledku ktorého spadol na zem. Za ním jazdiaci motocykel s 37-ročným vodičom zo Sliača v dôsledku nedodržania bezpečnej vzdialenosti za ním strhol vedenie motocykla vpravo a zišiel mimo cestu do trávnatého porastu," opísala Faltániová. Ku kontaktu vozidiel nedošlo.

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: Foto: polícia

Pri nehode sa ľahko zranil iba cyklista, ktorý bol na mieste jednorazovo ošetrený. U vodičov požitie alkoholu nebolo zistené. Škoda je odhadnutá na 750 eur. Nehoda je v štádiu objasňovania. 

FOTO Obrovská tragédia pri
Zdroj: Foto: polícia


Galéria

Robert miloval bicyklovanie

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia, Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články