Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Bilancia na koniec roka prinesie vždy aj negatíva: Pobavte sa na tom, čo sme zbrabrali my!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
31.12.2015 20:00

BRATISLAVA – Je to rovnaké všade vo svete. Mediálne obsahy tvoria ľudia a ľudia sa mýlia. Aj na Slovensku sa občas televíznym staniciam, novinám či online stránkam podarí chybička, no niekedy je skutočne vtipná. Zozbierali sme pre vás niekoľko "mediálnych preklepov", ktorá vás zaručene pobavia!


Webstránka televízie Markíza venovaná spravodajstvu, na svojej stránke uverejnila správu o Plese v opere. V úvode textu chcel autor článku verejnosť informovať, že speváčka Jamelia vystúpi o polnoci, no miesto slovka „vypočujú“ použil omylom úplne iné a omnoho menej vhodné slovo.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

Internetom sa tento preklep šíril ako požiar. Spravodajská televízia TA3 informovala o bobroch, ktoré mali v istých okresoch robiť šarapatu pod titulkom „Bobry útočia?“. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa v druhom riadku, v ktorom diváci zvykli sledovať rýchle správy, neobjavil text „11 mŕtvych, 43 zranených“.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

Podobne zlyhal systém v správach televízie Joj, ktorá uviedla rozhovor so zástupcom náčelníka MsP HE Vladimírom Kocianom síce správne, avšak pod jeho menom ostal text zo správy predtým, ktorý k nemu priradil nelichotivú informáciu.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

Iba nedávno sa na televíznych obrazovkách objavil český minister financií Andrej Babiš, o ktorom všetci vedia, že pochádza zo Slovenska. Stanica ČT24 jeho tvár a meno uviedla v súvislosti s informáciou o návšteve slovenského ministra v Prahe, a tak správa vyznela tak, že Babiš, ako slovenský minister, je v Prahe iba na návšteve.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

V aktuálnej napätej situácii v súvislosti so Sýriou, vyznieva aj ďalšia chybičky veľmi nevhodne. Dvoch mužov, ktorí v podstate stoja na opačných brehoch názorového spektra, čo sa aktuálnej politiky týka, spojila televízia Joj do jedného. Titulok hlási „Barack Obama, ruský prezident“.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

Ako to už býva, aj v Topkách sme sa párkrát pomýlili. Rozloženie našich stránok niekedy pracuje proti nám, ako to bolo aj v tejto situácii. Pod správou „Sulík minischengen nechce: Bolo by to víťazstvo teroristov“ sa ocitla správa o pacientovi s HIV, ktorý roznášal pohlavnú chorobu úmyselne medzi ďalších ľudí. Jeho krstné meno je Richard, rovnako ako to Sulíkovo.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

V druhom prípade sme informovali o kontroverznom rokovaní Národnej rady SR, konkrétne o hlasovaní k zmenám zákona, vďaka ktorému by ženy po umelom oplodnení mali byť potrestané odňatím slobody. Pod ilustračnou fotografiou v článku, na ktorej vidno upaľovanie čarodejníc, sa však omylom dostal popisok „Rokovanie NR SR“.

Bilancia na koniec roka
Zdroj: repro médiá

Ak ste si vo svojom archíve ponechali podobné preklepy v slovenských médiách, ktoré vás pobavili a chcete sa o ne podeliť aj s ostatnými, budeme radi, ak nám ich pošlete na adresu tipy@topky.sk.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: repro médiá

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články