°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

FOTO Úžasná správa: Slovensko dobylo svet a zvíťazilo na medzinárodnej súťaži v Gruzínsku

Producentka filmu Barbara Harumová Hessová
Producentka filmu Barbara Harumová Hessová
Zdroj: Facebook
28.10.2015 11:12

TBILISI - Slovenský film Comeback (2014) režiséra Mira Rema získal hlavnú cenu v medzinárodnej súťaži na festivale dokumentárnych filmov CinéDoc-Tbilisi v Gruzínsku. Informoval o tom dnes server filmneweurope.com.


Film počas 85 minút predstavuje dvoch odsúdených recidivistov v jednom z najstráženejších väzení na Slovensku. Hodnotia svoju minulosť a pozerajú sa do budúcnosti, kedy vyjdú z väzenia. Čo čaká Zlatka a Mira po odpykaní si dlhoročných trestov? Vonku je celkom iný život, zmenili sa autá, móda, mobilné telefóny aj ženy, oni sú však stále rovnakí. Dokážu začať odznovu, bez podpory chýbajúceho rodinného zázemia či priateľov? A bude to bezpečné pre spoločnosť? Alebo zostanú uväznení v kolobehu opakovanej trestnej činnosti?

Na to sa pokúša odpovedať film, ktorý je sociálnou štúdiou sveta väzňov. Sleduje dvoch recidivistov pred prepustením aj ich prvé kroky na slobode. 

 

Comeback získal cenu za najlepší zahraničný film na 3. ročníku medzinárodného filmovového festivalu v Olsztyne "Prison...

Posted by COMEBACK on 24. október 2015
 
Posted by COMEBACK on 25. október 2015

Osobitnú cenu poroty a cenu divákov si odniesol belgicko-izraelský film Twilight of a Life (Súmrak života) režiséra Sylvaina Biegeleisena. V snímke sa 95-ročná žena rozhodne nekapitulovať pred pesimistickými diagnózami lekárov a zostať nažive a aktívna. "Staviam na budúcnosti, nie na minulosti," hovorí pred synovou kamerou. Mottom fascinujúcej snímky je, čo znamená byť živý. 
Ceny Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov CinéDoc-Tbilisi odovzdali slávnostne víťazom 24. októbra. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Facebook,
VIDEO: Youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články