Bezák sa na Slovensko vrátiť nemôže: Polarizoval by spoločnosť, tvrdí Srholec | Topky.sk

Streda, 22. máj 2019. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Bezák sa na Slovensko vrátiť nemôže: Polarizoval by spoločnosť, tvrdí Srholec

Anton Srholec
Anton Srholec
Zdroj: SITA
06.01.2015 17:31

BRATISLAVA - Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák žije už vyše roka v zahraničí. Jeho návrat na Slovensko je podľa kňaza Antona Srholca nemožný, pretože by polarizoval spoločnosť.


"Bezáka podľa mojich predstáv povýšia, dajú ho do vatikánskej diplomacie a bude medzi diplomatmi ako ten, ktorý je relatívne mladý človek a ktorý môže urobiť veľa dobrého, nech bude kdekoľvek na svete," uviedol Srholec s tým, že Bezákov prípad by sa mal vyriešiť čo najskôr.

"Bezák je symbolom toho, čo je v srdciach väčšiny obyvateľov žijúcich na Slovensku, že biskup, kňaz, veriaci človek by mal byť a môže byť slušný, priateľský, obetavý, angažovaný, stáť pri nás. Ukázal nám, že je to možné," povedal Srholec. Bezákovým odvolaním si podľa jeho slov dala cirkev gól do vlastnej brány, ktorý sa bude spomínať aj o sto rokov.

Trnavského arcibiskupa odvolal ešte pápež Benedikt XVI. k 2. júlu 2012 na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila na prelome januára a februára 2012. Od decembra 2013 pôsobí v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu. Bezák sa vlani v júni po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list. Pápež František sa neskôr rozhodol, že ho omilostí.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články