°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Čifáre pri Nitre zaplavuje voda: Problémom sú výdatné dažde

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
11.06.2013 14:23

ČIFÁRE – Obec Čifáre v okrese Nitra vytápa voda z polí, ktoré sú už druhý deň zaplavované výdatnými prívalovými zrážkami.


Podľa starostu Júliusa Czapalu stúpajúca voda ohrozuje príjazdové komunikácie aj rodinné domy. Ako skonštatoval, nevýhodou obce je jej poloha uprostred menších kopcov a pahorkov, na ktorých sú polia. „A práve z nich sa nám teraz valí voda do dediny. Veľkú prietrž sme tu mali v pondelok 10. júna a ďalšia prišla dnes,“ hovorí starosta. Ako pripomenul, na úseku 300 až 400 metrov je už zatopená cesta I. triedy vedúca z Levíc do Nitry. „A situácia je stále horšia a horšia, pretože už nás to obklopuje. Už aj na ceste III. triedy smerom na Mochovce sa na úseku asi 30 až 40 metrov prevaľuje asi 20-centimetrová voda. Takže ak by hneď teraz prestalo pršať, tak do zajtra rána možno tá voda začne kulminovať,“ vysvetlil Czapala.

Okrem ciest môžu byť podľa jeho slov zaplavené aj obydlia. Voda momentálne ohrozuje osem až desať rodinných domov. Obec už vyzvala na pomoc dobrovoľníkov. Pripravené sú aj vrecia a piesok. So záchrannými prácami by sa podľa Czapalu malo začať okolo 17.00 hodiny. Na mieste sú už aj policajti z obvodného oddelenia vo Vrábľoch. Pomáhať prišli aj hasiči. „Premávku na zaplavenej ceste už reguluje polícia. Čo sa týka hasičov, je to o to horšie, že takmer všetci zasahujú v Komárne, čiže majú tu len takú najnevyhnutnejšiu pomoc,“ skonštatoval Czapala.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články