Ďalší zlatý padák u Figeľa: Bývalý šéf železníc dostal 170 tisíc! | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Ďalší zlatý padák u Figeľa: Bývalý šéf železníc dostal 170 tisíc!

Pavol Kravec
Pavol Kravec, Zdroj: TASR
11.06.2012 07:56

BRATISLAVA - Škandály so zlatými padákmi v rezorte exministra dopravy, pôšt a telekomunikácií Jána Figeľa sa nekončia. Bývalému šéfovi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Pavlovi Kravcovi mala byť vyplatená odmena vo výške takmer 170 000 eur.


Na včerajšom mimoriadnom brífingu o tom informoval líder kresťanských demokratov Ján Figeľ, ktorý tzv. zlatý padák považuje za neprimeraný a neprijateľný. Okrem Kravca mali vysoké odstupné získať aj ďalší členovia manažmentu ZSSK a spoločnosti ZSSK Cargo. Presné sumy Figeľ dnes vyčísliť nevedel. Potvrdil však, že ide o desiatky tisíc eur.

Aj keď vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) minulý rok nastavila pravidlá, ktoré mali zamedziť vyplácaniu podobných odmien v podnikoch s účasťou štátu, tieto zmeny sa implementovali na úrovni predstavenstiev a členov dozorných rád, manažmenty ich však podľa predsedu kresťanských demokratov neprijali. "Považujem to za zlyhanie spoločností, keďže nepostupovali ako vláda a ponechali si nastavenia z čias prvej Ficovej vlády," vyhlásil.

Kravec bol nominantom KDH. Figeľ priznal, že zistená suma odstupného naštrbila jeho dôveru voči bývalému šéfovi ZSSK. Neprevzatie odmien členmi manažmentov je podľa Figeľa otázkou ich "cti a sebahodnotenia".

Správa o vysokom odstupnom pre Kravca prišla v čase, keď na verejnosti ešte stále rezonuje zlatý padák pre bývalú šéfku Slovenskej pošty Marcelu Hrdú v hodnote 178 000 eur. Zmluvu, na základe ktorej Hrdej prislúcha vysoké odstupné, podpísal Figeľ ako minister dopravy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články