Župné voľby 2017 v Prešovskom kraji - prehľad | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 18. júl 2018. Meniny má Kamila, zajtra Dušana.

Prešovský kraj - župné voľby 2017

Novozvolený župan Milan Majerský sa vzdá svojho mandátu primátora Levoče

Alojz Hlina s novým županom Prešovského kraja Milanom Majerským a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou

Alojz Hlina s novým županom Prešovského kraja Milanom Majerským a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou

16.11.2017 16:06

LEVOČA - Vo voľbách do vyšších územných celkov, ktoré sa konali 4. novembra, získal ešte stále úradujúci primátor Levoče Milan Majerský mandát predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Funkcie vo vedení mesta a kraja sú však podľa zákona nezlučiteľné. Novozvolený župan preto z postu primátora odchádza a mandát mu zanikne. Informoval o tom Kamil ... viac »

Bardejovčan Andrej Gmitter ohlásil kandidatúru na post predsedu PSK

Andrej Gmitter

10.07.2017 12:00

BARDEJOV - Svoju kandidatúru na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) dnes ohlásil Bardejovčan Andrej Gmitter, ktorý bude nezávislým kandidátom. viac »


Kandidatúru na post predsedu PSK ohlásil Peter Chudík za Smer

Tlačová konferencia predsedu vlády

09.06.2017 12:45

PREŠOV - Poslanec Národnej rady SR a predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) 56-ročný Peter Chudík (Smer-SD) ohlásil svoju – v poradí piatu - kandidatúru na funkciu predsedu VÚC v Prešovskom kraji. Samosprávny kraj vedie 16 rokov, od vzniku krajských samospráv. viac »


Primátor Levoče Majerský kandiduje na župana PSK za KDH

Primátor Levoče Milan Majerský

30.05.2017 14:45

LEVOĆA - Primátor Levoče Milan Majerský sa rozhodol kandidovať na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Informáciu poskytol hovorca Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Stano Župa, keďže práve KDH ho na post župana navrhuje. "V zmysle stanov KDH jeho kandidatúra musí byť potvrdená Radou KDH," uviedol Župa s tým, že tá sa bude konať 10. ... viac »


Voľby poznačili aj nekalé praktiky: Na východe si údajne kupovali hlasy

Voľby poznačili aj nekalé

10.11.2013 12:08

BRATISLAVA – Polícia vyšetruje dva prípady údajnej korupcie pri sobotňajších regionálnych voľbách. viac »


Kandidáti vo voľbách do VÚC: Prehľad županov a poslancov v Prešovskom kraji!

Kandidáti vo voľbách do

08.11.2013 12:16

PREŠOV - V tohtoročných župných voľbách si budeme môcť vyberať z 9 kandidátov na predsedu VÚC a 458 kandidátov na poslancov do zastupiteľstva Prešovského kraja. viac »


Najviac okrskov majú v Prešovskom kraji, najmenej v Trnavskom

Najviac okrskov majú v

08.11.2013 07:39

BRATISLAVA - Najviac volebných okrskov pre sobotňajšie voľby do orgánov samosprávnych krajov majú v Prešovskom kraji. Voliči tam budú hlasovať v 1 003 okrskoch. Najmenší počet okrskov zriadili v Trnavskom kraji, a to 524. viac »


P. CHUDÍK: Musíme si udržať status najlepšie hospodáriaceho kraja

Peter Chudík

06.11.2013 14:00

PREŠOV – O miesto predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zvedie Peter Chudík (SMER-SD) súboj s ďalšími ôsmimi kandidátmi. Ide už o jeho štvrtú kandidatúru na tento post. Trikrát vyhral. Rozhovor s P. Chudíkom je súčasťou projektu, kde TASR predstavuje kandidátov vo voľbách na predsedov VÚC. viac »


J. HUDACKÝ: Ak budem zvolený za predsedu PSK, vzdám sa mandátu poslanca

Ján Hudacký

06.11.2013 13:58

PREŠOV – Na predsedu prešovského samosprávneho kraja kandiduje aj poslanec Národnej rady SR za stranu KDH Ján Hudacký. Bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy a europoslanec tvrdí, že ak bude zvolený, požiada o uvoľnenie z mandátu poslanca. Kandiduje za koalíciu KDH, SDKÚ a Most-Híd. V pozícii predsedu PSK by chcel pracovať v prospech všestranného ... viac »


J. MIHALČIN: Prácu ľuďom by mohli dať novovytvorené organizácie patriace pod VÚC

Jozef Mihalčin, kandidát na

06.11.2013 13:56

VRANOV NAD TOPĽOU - Vranovčan Jozef Mihalčin, 54-ročný konateľ súkromnej spoločnosti, je kandidátom Slovenskej ľudovej strany na post predsedu a poslanca Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Vyššie územné celky (VÚC) by sa podľa jeho slov mohli aktívne podieľať na znižovaní nezamestnanosti na Slovensku cez svoje novovytvorené spoločnosti či organizácie. ... viac »


Š. STRAKA: Mojou prioritou je riešenie nezamestnanosti

Štefan Straka

06.11.2013 13:53

PREŠOV - Štefan Straka (53) je kandidátom Komunistickej strany Slovenska na predsedu a poslanca Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Už druhé funkčné obdobie za sebou je starostom obce Čierne nad Topľou vo Vranovskom okrese. V prípade zvolenia za predsedu PSK by sa chcel prioritne zamerať na riešenie nezamestnanosti v prešovskom regióne. Rozhovor ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.