Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Dobré správy

FOTORECEPT Upečte si malinový koláč s tvarohom: Z tej chuti odpadnete!

Foto
pred 6 hodinami

BRATISLAVA - Ak hľadáte recept na ľahký koláč, ten dnešný bude niečo pre vás. Kombinácia tvarohu a  malín bude skvelým doplnkom k víkendovej káve v  kruhu najbližších či príjemnej návštevy. viac »

Desivé knihy o holokauste: Prečítaj si skutočné príbehy ľudí, ktorých osudy navždy zmenili nacisti

Desivé knihy o holokauste:

15.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Doba, ktorá otriasla celým svetom, je zároveň tvorcom množstva príbehov. Rozpráva o udalostiach, v ktorých nevinné ľudské bytosti trpia a dennodenne bojujú o svoj život. Sú to príbehy o odvahe, statočnosti, láskavosti, obetovaní. Avšak aj o hneve, strachu, podlosti a nesmiernom ponižovaní. viac »


Jarná pochúťka menom medvedí cesnak už rastie: Kde ho nájdete a čo si z neho pripravíte?

Jarná pochúťka menom medvedí

14.04.2020 21:00

BRATISLAVA - V niektorých častiach našej krajiny sa už šíri omamná vôňa. Prechádzka lesnými cestičkami, lemovanými sýto zelenými lístkami zdravej bylinky je ako balzam na dušu. Nechajte na chvíľu starosti bokom a straťte sa v čarovnej prírode. Domov sa vrátite s košíkom plným medvedieho cesnaku a chuťou do varenia. viac »


Dobrá správa pre lyžiarov: V Jasnej pribudne najväčší sklad snehu

Dobrá správa pre lyžiarov:

14.04.2020 16:19

Lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách pracuje na najväčšom uskladnení snehu v jeho doterajšej histórii. Sklad snehu, ktorý by mal pomôcť pri rýchlejšom rozbehu budúcej zimnej sezóny, vzniká v lokalite Koliesko. viac »


Jakub fotil pre známe športové značky, bavia ho aj odvážnejšie zábery: Príroda a ženy sú najkrajšie veci na svete

Jakub fotil pre známe

14.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Jakub Letovanec nikdy nepovažoval fotenie za jeden zo svojich snov. Ale čím ďalej kráča týmto smerom, tým viac sa chce fotkou živiť. Miluje skialpinizmus a v prírode je ako doma, čo sa výrazne odráža aj v jeho tvorbe. Jakuba ti bližšie predstavíme v ďalšom pokračovaní nášho seriálu Svet vidia cez objektív. viac »


Máš šikovné ruky, skvelé nápady a kopu času? Tu je výborný tip, ako si môžeš zarobiť

Máš šikovné ruky, skvelé

14.04.2020 08:00

BRATISLAVA - #Vyrábaš voňavé mydielka, hrejivé deky, krásne šperky, originálne oblečenie alebo potrebné rúška? Možno ti doteraz ani nenapadlo svoje výrobky predávať niekomu inému ako kamarátom či známym. Ver však tomu, že na Slovensku je veľa ďalších ľudí, ktorým by tvoje výtvory urobili radosť. viac »


Na mastnotu, presolenú polievku aj suché vlasy: To všetko dokážu obyčajné šupky z ovocia či zeleniny

Na mastnotu, presolenú polievku

13.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Pri varení sa ich často zbavujeme a putujú rovno do koša. Robíme však chybu. Ovocné a zeleninové šupky majú hneď niekoľko výhod, ktoré by ste mali poznať. Využijete ich pri čistení domácnosti aj starostlivosti o pleť. Stačí poznať zopár trikov a budete prekvapení, čo všetko dokážu. viac »


Vedci sú len krôčik od zvrátenia starnutia! Pomohla im k tomu 114-ročná žena

Vedci sú len krôčik

13.04.2020 13:26

LA JOLLA - Časopis Biochemical and Biophysical Research Communications publikoval výsledky štúdie vedcov z kalifornského inštitútu Sanford Burnham Prebys Medical Discovery. Skúmali v nej základné mechanizmy podporujúce extrémnu dlhovekosť a odolnosť voči chorobám. Urobili tak obrovský krok k definovaniu faktorov, ktoré spomaľujú proces starnutia. viac »


Všetko zlé je na niečo dobré: Tieto veci sme si nevážili a uvedomili sme si ich až počas karantény

Všetko zlé je na

13.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Situácia vo svete je vážna. Ani týždne domácej karantény nie sú veru žiadna sláva. Na druhej strane, všetko je len uhol pohľadu. Na Reddite sme pre teba vybrali tie najväčšie pozitíva, ktoré so sebou priniesla práve nútená izolácia. Spoznáš sa v nich? viac »


Obyvateľov šokoval výhľad z domu: Po 30 rokoch opäť videli tú nádheru na FOTO

Obyvateľov šokoval výhľad z
Foto

13.04.2020 10:30

Opatrenia súvisiace so súčasnou pandémiou majú katastrofálny hospodársky dopad. Ale kým ekonomika jednotlivých štátov doslova krváca, životnému prostrediu prinášajú obmedzenia obrovské benefity. Zaregistrovali to aj obyvatelia indického regiónu Pandžáb, ktorí vďaka radikálnemu poklesu smogu v ovzduší vidia po niekoľkých desaťročiach Himaláje v plnej kráse. viac »


Trápia vás prebdené noci a dlho sa prevaľujete? Robte týchto 5 vecí a budete spať ako v bavlnke!

Trápia vás prebdené noci

12.04.2020 21:00

BRATISLAVA - K nespavosti sa posledné dni u mnohých pridružuje strach, výbušnosť, nervozita, vnútorný nepokoj, pocit ohrozenia, nadmerná bdelosť, nespavosť či ťažkosti s koncentráciou a samotnou pamäťou. Môže sa objaviť aj závrat, triaška, chvenie celého tela, pocit hrče v hrdle, nevoľnosť, únavu, bolesti hlavy a mnohé iné nepriaznivé pocity. Ak máte ... viac »


Pôvodný názov Burger Kingu ťa zrejme dosť prekvapí: Čo všetko ešte netušíš o najväčšom rivalovi McDonaldu?

Pôvodný názov Burger Kingu

12.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Sú chvíle, keď fakt bojuješ s časom. Vtedy padne vhod rýchle občerstvenie. Burger King je celosvetový reťazec, ktorý je na trhu už neuveriteľných 66 rokov. K nám sa síce dostal len koncom roku 2018, no určite je značkou, ktorej meno ti utkvie v pamäti. Dnes ti ju predstavíme bližšie. viac »


Ako nahradiť droždie z obchodu? Kvasnice z piva či zemiakov zvládnete aj vy!

Ako nahradiť droždie z

11.04.2020 21:00

BRATISLAVA - Rozhodli ste sa, že si upečiete domáci chlebík ale neviete, ako nahradiť droždie? Je možné, že jednu zo základných ingrediencií – droždie – budete na pultoch obchodov hľadať márne. Rovnaký nápad totiž v týchto dňoch dostalo veľa ľudí a kvasnice sa na viacerých miestach stali nedostatkovým tovarom. Poradiť si však hravo môžete aj bez nich. viac »


Aby vám nechýbala príroda ani kultúrne vyžitie: Tie najlepšie tipy na virtuálne prechádzky po Slovensku

Aby vám nechýbala príroda

11.04.2020 20:04

Pandémia koronavírusu nás prinútila obmedziť naše sociálne kontakty a takisto nás pripravila o slobodu pohybu. Online prostredie, v ktorom momentálne trávime oveľa viac času, síce nedokáže nahradiť fyzický kontakt, no vie potešiť nášho prírodného aj kultúrneho ducha. Prečo si teda nespríjemniť toto obdobie virtuálnou prechádzkou okolo Popradského plesa ... viac »


Tomáš z Košíc očaril NASA: Jeho unikátna FOTO obletela svet, na toto upozorňuje

Tomáš z Košíc očaril
Foto

11.04.2020 17:26

BRATISLAVA - V stredu 8. apríla obletela celý svet unikátna panoramatická snímka, ktorá vznikla na Slovensku. NASA totiž zvolila za snímku dňa fotografiu Tomáša Slovinského, ktorou chcel poukázať na dôvod, prečo strácame hviezdy. viac »


Vedci vyvinuli supertest na rakovinu: Odhalí ju ešte predtým, než pocítite príznaky

Vedci vyvinuli supertest na

11.04.2020 17:25

LONDÝN - Novovyvinutý test môže v budúcnosti pomôcť z jedinej vzorky krvi odhaliť viac ako 50 typov rakoviny ešte pred tým, než daný človek pocíti akékoľvek príznaky. Skúma totiž v krvi prítomnosť voľnej DNA z bujniaceho nádoru a pomocou strojovej analýzy jej modifikáciou dokáže určiť nielen to, či konkrétny pacient trpí rakovinou, ale aj to, o aký ... viac »


Katka má ekológiu v malíčku, pracuje pre známu firmu: Teraz je príroda čistejšia, no po pandémii to môže byť ešte horšie

Katka má ekológiu v

11.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Kateřina Navrátilová sa už počas vysokej školy vybrala cestou ochrany životného prostredia. V Čechách vyštudovala záhradnú a krajinnú architektúru a v Nemecku architektúru. Ako sama uviedla, v oboch oboroch sa veľmi dbá na zodpovedný prístup ku krajine a práci v nej. viac »


VIDEO V reštaurácii sa deň predtým, ako ju kvôli koronavírusu zavreli, stalo niečo neuveriteľné

VIDEO V reštaurácii sa
FotoVideo

10.04.2020 21:10

NAPLES - Majiteľ reštaurácie na juhu Floridy sa snaží zistiť, kto mu nechal astronomický tringelt. Stalo sa tak tesne predtým, čo prišlo nariadenie od vlády zatvoriť všetky reštaurácie. Prepitné si rozdelili zamestnanci, ktorí mali v ten deň službu. Údajne sa to nestalo prvýkrát. viac »


Ako by vyzeral život bez kofeínu? Silnejšie vlasy, krajšie zuby a lepšia nálada!

Ako by vyzeral život

10.04.2020 21:00

BRATISLAVA - A teraz si predstavte, že by ste ráno začali bez svojej obľúbenej šálky kávy… Ako by prebiehal zvyšok vášho dňa? Pravdou je, že najmä kofeín a cukor, dokážu s našou náladou a výkonnosťou zamávať. Ako vôbec „účinkuje“ šálka kávy? Do približne 10 minút kofeín vstúpi do krvného obehu, zvýši sa tep srdca aj krvný tlak. … The post ... viac »


KVÍZ Teraz sa ukáže, či si dával v škole pozor: Uhádneš, kde sa nachádzajú tieto nezvyčajné krajiny?

KVÍZ Teraz sa ukáže,

10.04.2020 11:00

BRATISLAVA - Čo ty a geografia? Patríš medzi menšinu ľudí, ktorí dokážu určiť, kde sa nachádzajú aj tie najnezvyčajnejšie štáty? Dokáž nám to v tomto kvíze! viac »


Dobrá správa pre veriacich: RTVS počas Veľkej noci odvysiela viacero bohoslužieb

Dobrá správa pre veriacich:

10.04.2020 06:00

BRATISLAVA - Počas veľkonočných sviatkov odvysiela RTVS v televízii aj v rozhlase niekoľko bohoslužieb. Informovala o tom hovorkyňa Erika Rusnáková. viac »


Najčítanejšie články