Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou menšinou, upozorňuje pápežská nadácia

ACN
ACN
Zdroj: FOTO TASR – František Iván
17.11.2019 07:45

BRATISLAVA - Kresťania sú najviac prenasledovanou náboženskou menšinou na svete, upozorňuje na to pápežská nadácia ACN Slovensko. Poukázať na tento problém má Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom. Informoval o tom Dominik Harman z pápežskej nadácie ACN Slovensko.


Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie je podľa ACN Slovensko čas upriamiť pozornosť na tých, ktorí slobodu stále nemajú. "Uplynulo už 30 rokov, odkedy sa nemusíme báť prenasledovania alebo diskriminácie pre svoju vieru. Môžeme chodiť do kostola, verejne sa modliť, hovoriť o viere v Boha a snažiť sa ukázať krásu viery aj v spoločnosti. Žiaľ, nie všetci bratia a sestry vo svete majú takéto šťastie," povedal riaditeľ ACN Slovensko Miroslav Dzurech.

Práve 17. novembrom je ohraničený začiatok Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom 2019. Počas neho sa uskutoční na celom Slovensku viacero aktivít a do života sa bude uvádzať aj publikácia o prenasledovaných kresťanoch s názvom Trpiaci a zabudnutí. Na Slovensko príde pri príležitosti prvého ročníka Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanov Emmanuel Yousaf z Pakistanu, kde pôsobí ako národný riaditeľ Katolíckej komisie pre spravodlivosť a mier.

V stredu 20. novembra, v rámci Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom, budú viaceré budovy po celom Slovensku nasvietené načerveno. Červená farba symbolizuje súdržnosť s prenasledovanými pre svoju vieru po celom svete. "Červená streda pripomenie širokej verejnosti, že tematiku prenasledovania kresťanov pre vieru musíme brať vážne," dodal Dzurech.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články