ŠTRBSKÉ PLESO – Zničili takmer všetko, k čomu sa dostali! Vandali rozbili v areáli Štrbského plesa to, čo po sebe po skončení víkendového turnaja v konskom póle boháči zanechali.
Organizátori prestížneho turnaja včera dávali do pôvodného stavu okolie Štrbského plesa, kde sa akcia konala. Upravovali plochu jazera a upratovali okolie. Pri vykonávaní týchto prác ich však čakalo nemilé prekvapenie. Krásne ľadové sochy, ktoré počas trvania turnaja zdobili VIP priestory, niekto počas noci zničil.
,,Mrzí ma, že neznámi obdivovatelia umenia stihli v noci väčšinu rozbiť. Veď mohli skrášľovať prostredie pre všetkých návštevníkov. Podarilo sa uchrániť len jedinú z nich,“ povedal Andrej Zaťko – šéf organizačného výboru turnaja.
Ako ďalej dodal, už počas príprav podujatia zaznamenali opakované pokusy o odcudzenie kovových konštrukcií stanu, ktorý slúžil pre verejnosť ako miesto na zohriatie a občerstvenie. „Takéto správanie považujeme za nepochopiteľné,“ uzavrel.