Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Nemca očarila pláž v Splite: Ostatní dovolenkári nechápu... už nikdy by som sa tam nevrátil!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Facebook/Split Croatia Travel 2023/Oli Ver Meter)

SPLIT - Chorvátsko je pobrežná krajina, takže tam môžete nájsť plno pláží. Niektoré sú obľúbené viac ako iné. Nemeckého turistu očarila tá v Splite. Napriek jeho pochvalným slovám však nepresvedčil všetkých. Mnohým vadil nedostatok služieb, ako sú reštaurácie či kaviarne.

Nemec menom Oli zverejnil v skupine Split Croatia Travel 2023 na Facebooku príspevok, v ktorom sa podelil o svoje skúsenosti s plážou Žnjan v Splite. Domáci ju príliš radi nemajú. Sťažujú sa na prach, hromadu áut a nedostatok reštaurácií, no niektorým to zjavne nevadí. Turista uvádza, že ide o pomerne veľkú pláž s kamienkami a bezplatným parkoviskom, ktoré je obrovské a momentálne je vo výstavbe. 

Nemca očarila pláž v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Split Croatia Travel 2023/Oli Ver Meter)

"Kaviarne tu už nie sú, všetko je zatvorené, je tu len malý areál s trampolínami a podobnými vecami pre deti. Malý supermarket Tommy je päťdesiat metrov od pláže, čo je skvelé na zakúpenie studeného nápoja," píše. 

Na pláži sa Oliho nachádzajú aj sprchy, ktoré sú zadarmo, no zas tam nenájdete žiadne ležadlá. Tieň vám môžu poskytnúť stromy, ktorých je tam dostatok. To ocenia najmä rodiny s deťmi alebo ľudia, ktorí sa nechcú pražiť na slnku. 

Nemca očarila pláž v
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Facebook/Split Croatia Travel 2023/Oli Ver Meter)

Jeho nadšenie však nezdieľali všetci členovia skupiny na Facebooku. "Boli sme tu dnes, už by som sa nevrátil. Ak chcete prísť na celý deň, v blízkosti nedostanete teplé jedlo, musíte prejsť pár minút pešo. Nikde nevidím toalety, ale z vašich fotiek vidím, že tam sú," napísal jeden chlapík. Ďalším sa pláž páčila, no vadil im nedostatok služieb. "Krásna pláž! Škoda, že už nie sú kaviarne," poznamenal ďalší.

Viac o téme: DovolenkaPlážTuristaChorvátskoSplit
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu