°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Mladej žene ukradli auto rovno pred jej očami: Urobila chybu, ktorú robia tisícky Slovákov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.01.2020 19:53

OSTRAVA - Až desaťročné väzenie hrozí 33-ročnému mužovi, ktorý doslova spod rúk ukradol vozidlo mladej žene v Ostrave. Vodička auto rozmrazovala a muž využil to, že nechala kľúče v zapaľovaní. Vodička aj ďalšia žena sa márne snažili mužovi v lúpeži zabrániť. Novinárom to dnes oznámila policajná hovorkyňa Soňa Štětínská.


Žena odstraňovala námrazu z predného okna a nechala auto odomknuté a naštartované. "V nestráženom okamihu do vozidla nasadol neznámy muž a chcel odísť. Žena sa mu v tom snažila zabrániť, chytila sa otvorených dverí. Muž ale šliapol na plyn a ženu, ktorá sa snažila bežať, v podstate vláčil, kým sa sama nepustila," uviedla policajná hovorkyňa Soňa Štetínska.

Mladej žene ukradli auto
Zdroj: Getty Images

Dodala, že v odchode mu nezabránila ani ďalšia žena, do ktorej otvorenými dverami narazil. Obe vyviazli bez zranení. "Žena mala vo vozidle aj kabelku s dokladmi a peniazmi. Škoda presiahla 5000 českých korún (približne 200 eur)," doplnila hovorkyňa. 

Kriminalisti obvinili muža z lúpeže, neoprávneného opatrenia, falšovania a pozmenenia platobného prostriedku a marenia výkonu úradného rozhodnutia a vykázania. Muž mal totiž aj zákaz riadenia všetkých motorových vozidiel. Súd rozhodol o vzatí obvineného do väzby.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články