°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Matka použila aplikáciu Nájdi môj mobil: Zaviedla ju do parku, hrôzostrašný nález

Zdroj: justgiving.com
10.10.2019 08:10

LONDÝN - Matka použila mobilnú aplikáciu Find My Phone, no nečakala, že objaví mŕtve telo svojej nezvestnej dcéry. Osemnásťročná Abi spáchala samovraždu v londýnskom parku Chiswick House. Mame povedala, že sa tam má stretnúť s kamarátmi.


Abi Oliverová ešte vlani 27. januára povedala mame, že ide von, aby sa stretla s priateľmi. Jej matka Tasha v tom čase ešte nevedela, že dcéra sa chystá spáchať samovraždu. O jej zlom psychickom stave pritom vedela už dlhšie. Tínedžerka sa rok liečila v rôznych nemocniciach, šesť mesiacov strávila v psychiatrickej liečebni v Manchestri.

Matka použila aplikáciu Nájdi
Zdroj: Getty Images

V osudný deň, keď sa Abi nevracala domov, sa zhromaždili jej najbližší, aby ju našli. Použili mobilnú aplikáciu Find My Phone (Nájdi môj mobil). Aplikácia ukázala, že dievčina sa nachádza v londýnskom parku Chiswick House. Keď tam Tasha naozaj našla svoju dcéru, začala ju okamžite oživovať. Privolaní záchranári v tejto snahe pokračovali, no neúspešne. Abi zomrela v nemocnici West Middlesex. 

Tragédia v bratislavskej Dúbravke: Záhadná smrť ženy, našli ju so strelnými poraneniami

"Bola som šťastná, že sa Abi plánovala stretnúť s kamarátmi, pretože dlhodobo trpela depresiou a úzkosťami. Tešila som sa, že konečne ide von," uviedla Tasha na súde. Koroner Cummings na požiadanie rodiny bude kontaktovať vládu, aby zlepšila prevenciu v oblasti duševného zdravia mladistvých a tínedžerov.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články