Úrady varujú pred hadom na FOTO: Ak ho uvidíte v takejto polohe, nepribližujte sa k nemu! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Úrady varujú pred hadom na FOTO: Ak ho uvidíte v takejto polohe, nepribližujte sa k nemu!

Zdroj: Facebook/North Carolina State Parks and Recreation
13.06.2019 12:51

RALEIGH - Personál v parkoch a rekreačných zariadeniach v Severnej Karolíne varuje miestnych obyvateľov, aby sa nepribližovali k hadom druhu heterodon nasicus. Tie totiž dokážu predstierať vlastnú smrť. Ide o taktiku, ako prekabátiť predátorov a prežiť aj v nehostinnom prostredí.


Hady, ktoré využívajú taktiku "smrti" na oklamanie predátorov, vyvolávajú obavy u zvieracích špecialistov v Spojených štátoch amerických. Pracovníci Štátnych parkov a rekreácií Severnej Karolíny pred pár dňami zverejnili fotografie tohto druhu hada na Facebooku, aby varovali miestnych obyvateľov. Plaz dlhý približne 120 cm leží na "chrbte" s otvorenou papuľou a nejaví žiadne známky života. V skutočnosti však len čaká na vhodný moment na únik, pričom sám neútočí. "Ide o neškodný druh," uvádza v príspevku pracovník úradu. 

Úrady varujú pred hadom
Zdroj: Facebook/North Carolina State Parks and Recreation

Podľa odborníkov na obojživelníky a plazy v Severnej Karolíne heterodon nasicus nemá žiadny jed. Ak však zaútočí, útok sprevádza hlasné syčanie, rozšírenie krku a uhryznutie. V prípade, že predátor aj naďalej útočí, had predstiera, že je mŕtvy a prevráti sa na druhú stranu. Reprodukuje sa predovšetkým v júni a v júli, kedy je schopný naklásť v priemere až päťdesiat vajec.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články