Rodina sa sťažuje na zbabranú dovolenku: Stačila maličkosť a pokojným dňom odzvonilo | Topky.sk

Utorok, 19. marec 2019. Meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav.

Rodina sa sťažuje na zbabranú dovolenku: Stačila maličkosť a pokojným dňom odzvonilo

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.08.2018 21:06

PARÍŽ - Rodina z Paríža, ktorá si za miesto dovolenky zvolila dedinu Bondons v národnom parku Cévennes na juhu Francúzska a ubytovala sa v kamenici v tesnej blízkosti bývalého kláštora a fungujúceho kostola, sa starostovi obce oficiálne sťažovala na vyrušovanie hlaholom zvonov. Zvony kostola v Bondons zvonia vždy o 07.00 h, na poludnie a o 19.00 h.


Pozor na dovolenku v tejto destinácii: Turista si chcel odniesť suvenír, draho za to zaplatil

Rodina s dvoma školákmi však tvrdí, že pre dovolenkárov je zvonenie o siedmej ráno priskoro. Požiadali preto starostu obce Francoisa Duranda, aby dal vežové hodiny nastaviť na neskoršie ranné zvonenie.

Durand však ich žiadosť odmietol. Vysvetlil, že zvony o takom čase zvonili vždy a nevidí dôvod meniť to. Ak by chcel rodine vyhovieť, radnica by musela objednať a zaplatiť hodinára a tento postup zopakovať, aby po odchode dovolenkárov vrátila zvonenie na obvyklý čas.

Ilustračné foto
Rodina sa sťažuje na
Zdroj: pixabay.com

V rozhovore pre denník Midi Libre starosta dodal, že dovolenkári sa ubytovali v bývalej fare prestavanej na ubytovanie turistov. "Je to vedľa kostola, je tam zvon - jasné, že zvoní. Na dedine sú aj muchy a kikiríkajú kohúty".

Francúzske médiá pripomínajú, že nejde o prvý prípad, keď sa dovolenkári na úradoch sťažujú na špecifiká, ktoré prináša pobyt na vidieku. Parížska rodina oznámila, že sa bude sťažovať poskytovateľovi ubytovania a bude žiadať, aby vo svojich reklamných materiáloch jasne upozornil na hluk spôsobovaný zvonmi. Podľa médií viaceré podobné sťažnosti dovolenkárov skončili až na súdoch.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články