Žena (38) mala silné bolesti brucha: FOTO odporného nálezu v jej žlčovode | Topky.sk

Nedeľa, 16. jún 2019. Meniny má Blanka, zajtra Adolf.

Žena (38) mala silné bolesti brucha: FOTO odporného nálezu v jej žlčovode

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.05.2018 20:52

NAÍ DILLÍ - Tridsaťosemročná žena z Indie dlhodobo pociťovala silné bolesti brucha. Lekársku pomoc vyhľadala až po tom, ako sa to už naozaj nedalo vydržať. Lekári veľmi rýchlo odhalili, čo spôsobuje jej ťažkosti. Boli to parazity, ktoré sa jej hmýrili v tele.


Sunita už od bolesti nevládala stáť na nohách, mala ťažkosti spojené so zvracaním, teplotami a márne bojovala so žltačkou dlhých šesť mesiacov. Keď to už nemohla viac vydržať, zašla do nemocnice Fortis v Naí Dillí. Tam podstúpila vyšetrenie ultrazvukom, ktoré odhalilo, že má v žlčovode štrnásť hmýriacich sa hlíst dlhých 15 až 20 centimetrov. Chirurgovia ich z tela odstránili endoskopicky.

Žena (38) mala silné
Zdroj: profimedia.sk

"Zažívala som nepredstaviteľnú bolesť. Za mesiac som schudla 12 kilogramov, nevládala som už stáť ani na nohách. Okamžite po operácii som však pocítila neskutočnú úľavu," povedala Sunita po operácii. Parazity sa do nej dostali kontaminovanou potravou, do ktorej sa zas vajíčka dostali z pôdy. Chirurgov prekvapilo, že ich bolo toľko a v žlčovode, pretože bežne sa usadia v črevách. 

Žena (38) mala silné
Zdroj: profimedia.sk

V Indii je nákaza hlístami pomerne bežná, pretože je veľmi ťažké dostať sa tu k antiparazitikám. Sunitin prípad ale odborníkov prekvapil, pretože toľko hlíst v tele jednej pacientky ešte nevideli. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pz
FOTO: profimedia.sk, Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články