°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Noc nádejí tento rok prispela chorým deťom sumou takmer 266 000 Eur

Noc nádejí 2016
Noc nádejí 2016
Zdroj: Nadácia Kvapka nádeje
12.12.2016 13:00

7. ročník benefičného galavečera Noc nádejí 2016 sa niesol v znamení vianočných melódií, ale aj štedrosti. Každoročný koncert Nadácie Kvapka nádeje bol v mnohom jedinečný. Za účasti mnohých známych osobností zažiarili najmä príbehy pacientov, ale aj tri stretnutia s darcami kostnej drene, ktorí im zachránili život.


Štedrí diváci spoločne so sponzormi nadácie svojimi príspevkami podporili aktivity nadácie Kvapka Nádeje rekordnou sumou presahujúcou 265.000 Eur a príspevky stále pribúdajú.

Nadácia Kvapka nádeje, od roku 2010 dokázala zrealizovať množstvo projektov na pomoc detským onkologickým pacientom, ktorých celková hodnota už presiahla 1 milión Eur. “Sme hrdí na efektivitu a celospoločenský dosah našich projektov, prostredníctvom ktorých sme mohli v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave otvoriť novú, modernú transplantačnú jednotku kostnej drene, ambulancie pre vysokodávkovú fototerapiu, ale aj zrekonštruovať a zmodernizovať Detskú kliniku anesteziológie a intenzívnej medicíny, Kliniku detskej neurológie, referenčné centrum pre diagnostiku detských leukémií a lmyfómov a pomôcť Národnému registru darcov kostnej drene zakúpením nového prístroja za 100 tis. EUR a získaním takmer 6500 nových darcov kostnej drene” povedal Štefan Bernát, správca nadácie.

Rekapitulovalo sa aj počas večera, ktorým už tradične sprevádzala Jarmila Lajčáková Hargašová a Tomáš Maštalír. Atmosféru zo zákulisia a o stave zbierky počas večera sprostredkovával Michal Slanička. Na pódiu sa prestriedali stálice aj nové tváre známych osobností, ktoré tento raz zaspievali obľúbené vianočné skladby. Miro Žbirka, Dominika Mirgová, Helena Vondráčková, Twiins, Fragile, Miro Jaroš, Peter Bič Project, skupina AYA, či tanečníci Old School Brothers, prispeli svojou účasťou a spoločne vyzývali divákov, aby posielali darcovské SMS.

Počas televízneho prenosu sme spolu s Adym Hajdú, Richardom Lintnerom a hokejistami HC 05 iClinic Banská Bystrica navštívili deti a rodičov na Transplantačnej jednotke kostnej drene DFNsP Bratislava a tiež na Klinike pediatrickej hematológie a onkológie v DFNsP Bratislava, ktorým hostia
odovzdali darčeky v podobe kníh z vydavateľstva IKAR a hračky od nadácie. Tieto financie poputujú na zakúpenie špcičkového prístroja pre Transplantačnú jednotku kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie DFNsP Bratislava na liečbu pacientov s komplikáciou po transplantácii kostnej drene - extrakorporálnej fotoforézy, ale aj ďalšie pripravované projekty, ktoré by mali dať ďalším detským pacientom a ich rodinám nádej na úspešnú liečbu a návrat do každodenného detského života.


Galéria

Noc nádejí 2016 Noc nádejí 2016 Noc nádejí 2016

Nástroje k článkuPR článok


FOTO: Nadácia Kvapka nádeje

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články