PREDPOVEĎ, ktorá mrazí: Svetu hrozia katastrofálne záplavy, vieme, kde v Európe hrozí riziko! | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

PREDPOVEĎ, ktorá mrazí: Svetu hrozia katastrofálne záplavy, vieme, kde v Európe hrozí riziko!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
18.05.2016 22:00

LONDÝN - Svet bude už o pár desaťročí čeliť ďalšej obrovskej hrozbe. Charitatívna organizácia Christian Aid vo svojej správe varovala, že do roku 2060 bude žiť v oblastiach ohrozených katastrofálnymi povodňami až miliarda ľudí. Najohrozenejšie sú podľa nej mestá v Indii, Číne, USA, ale aj v Európe.


Vo vôbec najhoršej situácii budú v budúcnosti podľa charity indické mestá Kalkata a Bombaj. V Ázii sa nachádzajú všetky mestá na prvých ôsmich priečkach tabuľky; okrem Indie sú aj v Bangladéši, Číne, Vietname i v Thajsku. Až na deviatom mieste je potom americké Miami. Záplavy spôsobené klimatickými zmenami budú ohrozovať aj obyvateľov mnohých hlavných miest vrátane Dháky, Bangkoku či Tokia. 

PREDPOVEĎ, ktorá mrazí: Svetu
Zdroj: thinkstock.com

El Niňo mení počasie na celom svete: Experti načrtli katastrofický scenár budúcich rokov

V Európe bude žiť v roku 2060 v oblastich ohrozených ničivou veľkou vodou najviac obyvateľov Holandska a Británie. Obzvlášť zraniteľný je podľa štúdie kvôli svojej polohe na rieke Temža Londýn. 

PREDPOVEĎ, ktorá mrazí: Svetu
Zdroj: thinkstock.com

Správa organizácie vyzýva vlády, aby začali konať a investovali do opatrení obmedzujúcich dopad katastrofálnych povodní. Navrhuje taktiež vytvoriť systém medzinárodnej pomoci obetiam záplav. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, np
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články