°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

VIDEO Mladíci odkryli pravú tvár Ruska: Pozrite sa, čoho sa dočkali kvôli držaniu rúk!

Homosexuáli to v Rusku určite nemajú ľahké.
Homosexuáli to v Rusku určite nemajú ľahké.
Zdroj: YouTube
13.07.2015 19:30

MOSKVA – V slovenských médiách sa toho začiatkom roka o homosexualite a LGBT komunite nahovorilo dosť. Napriek tomu, že referendum o rodine úspešné nebolo, Slováci sa vo svete neprezentovali ako veľmi tolerantný národ. V Rusku sú však názory jednoznačne vyhranené. Prezentovať homosexualitu na verejnosti sa tam prinajmenšom nevypláca. Dokázalo to aj video sociálneho experimentu dvoch mladíkov.


Podľa kontroverzného ruského zákona z roku 2013 je propagácia „netradičného“ spôsobu života trestaná pokutou, vyhostením a v niektorých prípadoch väzením. Dvojica mladíkov sa rozhodla ukázať, aký je v skutočnosti život členov LGBT komunity v Moskve, na ružiach ustlané určite nemajú, ako vidno na videu.

Homosexuáli to v Rusku
Zdroj: YouTube

Nerobili pritom nič až natoľko poburujúce. V zákone sa uvádza, že sa nesmú verejne prezentovať LGBT symboly (dúhová vlajka) na verejných priestranstvách či školách, teda na miestach, kde sa združujú deti a mladiství. Chlapci sa rozhodli prejsť sa po centre Moskvy držiac sa ruky, čo je bežné napríklad aj pre mladé Slovenky.

V Rusku podľa prieskumu z roku 2013 až 74 percent obyvateľov nepovažuje homosexualitu za morálne prijateľnú. Po islamských krajinách a štátoch subsaharskej Afriky je Rusko považované za najnepriateľskejšiu krajinu voči homosexuálom. 


Galéria

Homosexuáli to v Rusku Homosexuáli to v Rusku

Nástroje k článku



ZDROJ: bap
FOTO: Youtube;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články