Umelec na VIDEU si trúfol dokázať nemožné: Hľadal ihlu v obrovskej kope sena! | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Umelec na VIDEU si trúfol dokázať nemožné: Hľadal ihlu v obrovskej kope sena!

Umelec v akcii
Umelec v akcii
Zdroj: YouTube
19.11.2014 17:00

PARÍŽ - Tipnite si, koľko trvá nájsť ihlu v kope sena! Taliansky umelec sa túto netradičnú hádanku pokúsil rozlúsknuť v galérii Palais de Tokyo v Paríži, kde nainštaloval svoju „ihlu v kope sena“. Rozhodol sa totiž skúmať zložité vzťahy medzi činmi a slovami.


Talian strávil hľadaním ihly, ktorú hodil riaditeľ parížskeho múzea Jean de Loisy do kopy sena, neuveriteľných 48 hodín! Jeho hľadanie bolo v skutočnosti snahou o pochopenie metafory, v ktorej sa stretáva malé s veľkým.

„Nemyslím si, že neexistuje niekto, bez ohľadu na to, či sa mu páči moderné umenie alebo nie, koho by nezaujímali odpovede na takéto detinské otázky. Dá sa ihla skutočne nájsť, alebo ide len o slovný obrat?“ povedal riaditeľ galérie.

Umelec Sven Sachsalber, ktorý sa na ťažkú úlohu podujal, je známy svojimi neobvyklými umeleckými aktivitami. Medzi jeho ďalšie slávne počiny patrí konzumácia vysoko toxických hríbov či deň strávený v uzavretej miestnosti s kravou. „Hoci to môže vyzerať hlúpo, proste chcem tieto veci vyskúšať,“ priznal bláznivý Talian.


Nástroje k článkuZDROJ: Daily Mail, zhFoto a
VIDEO: Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články