Kráska, ktorú rozožiera baktéria: Nedávno bola v Prahe! | Topky.sk

Štvrtok, 24. október 2019. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Kráska, ktorú rozožiera baktéria: Nedávno bola v Prahe!

Aimee (naľavo) spolu s rodičmi a sestrou na výlete v Prahe
Aimee (naľavo) spolu s rodičmi a sestrou na výlete v Prahe
Zdroj: wsbtv.com
28.05.2012 20:00

PRAHA - Blonďavá Američanka Aimee Copeland (24) bojuje o život. Nakazila sa totiž baktériou, ktorá ju požiera zaživa. Lekári jej museli amputovať obe ruky a nohu. Dievčina, ktorá je momentálne v kritickom stave, pred časom navštívila aj Prahu. Vtedy bola ešte šťastná a plná života.


Keď Aimee pred pár mesiacmi vyrazila spolu s rodičmi a mladšou sestrou na výlet do českej metropoly, netušila, že o pár mesiacov bude na pokraji smrti. Do nezávideniahodnej situácie ju dostala nebezpečná baktéria, ktorou sa nakazila pri nešťastnom úraze na lanovke neďaleko Atlanty. Mikroskopický zabijak sa jej dostal do tela cez odreninu. Najskôr ju museli lekári amputovať nohu, potom obe ruky a nakoniec aj časť druhej nohy. Stále však nemá vyhraté.

Aimee nie je zďaleka jediná, ktorú baktéria napadla. V americkom štáte Georgia, odkiaľ pochádza, počet nakazených stále stúpa. Jedným z pacientov je Robert Vaughn (32), ktorý ochorel po tom, ako sa pri kosení trávy ľahko poranil na stehne. "Z ničoho nič mi začalo byť zle. Mal som horúčku a zvracal som," opísal prvé príznaky mladík, ktorý musel kvôli uzdraveniu podstúpiť päť operácií. Lekári mu odobrali viac ako jeden kilogram tkaniva zo slabín.

Ďalší prípad smrtiacej infekcie zaznamenali v Južnej Karolíne. Laná Kuykendallová (36), ktorá sa nedávno stala matkou dvojčiat, trpela rovnakými symptómami ako Robert. Momentálne leží na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Greenville.

Podľa lekárov je nakazených oveľa viac než je obvyklé a stále ich pribúda. Epidémia vraj ale nehrozí, píše Blesk.cz.


Galéria

Všetci veria, že Aimee Aimee (naľavo) spolu s

Nástroje k článkuZDROJ: Blesk.cz, np
FOTO: wsbtv.com, Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články